W ramach Akcji „Lato w mieście 2012”  podopieczni Centrum Rozwoju Osobowości dla Dzieci i Młodzieży  - Placówka wsparcia dziennego w Warszawie mieszczące się  przy ul.Grodzieńskiej 65, ul. Targowej 63/4, ul. Targowej 15 2/3, ul. Malczewskiego 52, ul. Prochowej 49 oraz ul. Kościuszkowców 80 wzięli udział w:


REJSIE PO WIŚLE
03.07.2012 roku dzieci i młodzież z Placówek wsparcia dziennego w Warszawie wraz z wychowawcami udali się na Rejs ornitologiczny po Wiśle zorganizowany przez Warszawa-ptasia stolica. Przewodnik opowiadał dzieciom o różnych rodzajach ptaków mieszkających nad Wisłą. Podczas rejsu dzieci mogły też spróbować sterowania statkiem. Po przypłynięciu do Portu Czerniakowskiego (celu naszej wyprawy) mieliśmy zorganizowane ognisko na plaży. Wyjazd bardzo podobał się dzieciom.

 


LEKCJACH MUZEALNYCH W MUZEUM  SPORTU I TURYSTYKI
W związku z Euro 2012 podopieczni odwiedzili - Muzeum Sportu i Turystyki. Wzięli udział w zajęcia łączących program nauczania realizowany w szkołach z dobrą zabawą. Spotkanie pozwoliło dzieciom i młodzieży rozwinąć i pogłębić zainteresowanie sportem, turystyką oraz ideami olimpijskimi, a w swej treści nawiązywały do historii, jak i bieżących wydarzeń sportowych.


WARSZTATCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ DOM SPOTKAŃ Z HISTRIĄ
Dom Spotkań z Historią to miejsce gdzie podopieczni mogli poznać historię przedwojennej Warszawy, jej obyczaje i życie mieszkańców. Podczas warsztatów na świeżym powietrzu dzieci uczyły się zabaw i gier z tamtego okresu. W trakcie zajęć o fotografii można było dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat obróbki starych zdjęć i retuszu stosowanego przez fotografów pracujących w IX i XX wieku, który, ku naszemu zdziwieniu, nie bardzo różnił się od tego wykonywanego współcześnie.

WARSZTATY W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI „ TROPICIELE TAJEMNIC NA WAKACJACH”
Celem zajęć było zainteresowanie wybranymi wydarzeniami historycznymi dzieci i młodzież. Uczestnicy mogli próbować wyjaśnić niektóre zagadki historii XIX i XX wieku.


WARSZTATY W MUZEUM NARODOWYM „ MALARSKIE OPOWIEŚCI”
W czasie zajęć dzieci i młodzież poznali tradycyjne gatunki malarskie: malarstwo historyczne, portret, pejzaż i martwą naturę z różnych epok. Porównywali sposób ich przedstawiania i poszukiwali zawartych w nich symbolicznych treści.

Ponad to dodatkowymi atrakcjami  cieszącymi się ogromnym zainteresowaniem wśród podopiecznych były wyjścia na basen, kręgielnię, warsztaty bębniarskie, Górkę Szczęśliwicką,

 

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami prowadzonymi w ramach Programu „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY”