Sponsorem wyjścia do Muzeum Powstania Warszawskiego była Firma Linklaters

W dniu 24.03.2012r. dzieci z Placówki opiekuńczo-wychowawczej wsparcia dziennego świetlicy socjoterapeutycznej „KARAN” mieszczącej się przy ul. Prochowej 49 w Warszawie wraz z wychowawcami oraz przedstawicielami Firmy Linklaters udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci zostały zaproszone na wyjście przez Firmę Linklaters.

Po Muzeum Powstania Warszawskiego oprowadzał nas przewodnik, który przedstawiał uczestnikom historię Polski dotyczącą Powstania Warszawskiego.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały i dotykały eksponaty oraz słuchały opowieści przewodnika. Wszyscy ochoczo zbierali kartki z kalendarza, na których był opisany każdy dzień Powstania Warszawskiego.

Dzieciom najbardziej podobał się samolot oraz motor na, który mogły wsiąść. Ogromne wrażenie zrobiła na nich ściana, w której było słychać bicie serca oraz nalot, bombardowanie miasta.

Na zakonczenie  naszej wizyty w muzeum przedstawiciele Firmy Linklaters zaprosili nas do Sali Małego Powstańca, gdzie wspólnie kolorowaliśmy rysunki o tematyce Powstania Warszawskiego, mogliśmy zobaczyć przedmioty należące do dzieci z tamtego okresu.

Na zakończenie wizyty w muzeum każde dziecko otrzymało pamiątki od Firmy Linklaters na temat Powstania Warszawskiego.