Projekt " 8 Świątecznej Aukcji Charytatywnej"


W siedzibie Polskiej Telefonii Cyfrowej w Warszawie w dniu 22.02.2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie Ósmej Świątecznej Aukcji Charytatywnej.

 

Spotkanie to było okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu oraz wręczenia symbolicznych czeków 7 lokalnym organizacjom pozarządowym, które otrzymały wsparcie finansowe na realizację zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z zagrożonych marginalizacją środowisk.

 

Siedem zespołów pracowników – pasjonatów, dzięki dotacji otrzymanej z Polskiej Telefonii Cyfrowej, zrealizowało autorskie projekty wolontariackie. W ramach konkursu „Podziel się swoją pasją” przekazali dzieciom, podopiecznym organizacji pozarządowych, swoje niezwykłe zainteresowania i wraz z nimi przygotowali prace artystyczne na licytację.

 

Nasze prace:           


Wspólnie wykonane przedmioty zostały wystawione na aukcję charytatywną w PTC, a uzyskane z niej fundusze zostaną przeznaczone na wartościowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Każda wylicytowana przez pracowników złotówka została przez firmę podwojona.

 

W sumie firma i jej pracownicy przekazali współpracującym z nimi organizacjom prawie 132 000 złotych. Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN” z siedziba główną w Radomiu otrzymało dotacje w wysokości 18 000,00 zł. W projekt zaangażowało się w sumie 10 wolontariuszy w tym 8-mioro z Ery. Podczas spotkań dzieci z wolontariuszami wykonały maski weneckie.         

 

    

                                          

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu zespołowi salonu Ery przy ul. Puławskiej za podjęcie inicjatywy i chęć pomocy.

 

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie z okazji Mikołajek i otrzymane prezenty. Mamy nadzieję ze nasza współpraca będzie trwała nadal i będzie się rozwijać. Dzięki zebranym funduszom dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności oraz realizować swoje pasje.

 

Wszyscy wolontariusze podkreślali, że największą wartością tej akcji jest możliwość wspólnej pracy z dziećmi, ich uśmiechy, satysfakcja z uzyskanych efektów, a przede wszystkim szczytny cel całego przedsięwzięcia.

 

„Wolontariat to piękna inicjatywa, a co ważne by czynić dobro nie trzeba wstępować do żadnej organizacji. Okazji ku temu nie brakuje w naszym codziennym życiu, wystarczy tylko dostrzec drugiego człowieka. Spotkania z dziećmi oraz wspólna praca przy realizacji projektu były dla mnie wspaniałym i niepowtarzalnym doświadczeniem.

 

Życzę każdemu, by choć raz w życiu doświadczył wdzięczności ze strony małego dziecka i zapłaty w postaci szczerego uśmiechu, który jest bezcenny” – powiedziała Magdalena Fronk, młodszy konsultant ds. obsługi klienta, jedna z wolontariuszek.

Partnerem projektu PTC jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.