W dniu 02.06. br. w ramach projektu Wrocław Miastem Aktywnych na terenie 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka „Poznajmy się coraz lepiej”. W jego organizacji zaangażowane były organizacje pozarządowe miedzy innymi Stowarzyszenie KARAN, Lepsze Dni, Emmaus oraz instytucje takie jak: MOPS - ZSPT nr 2, Środowiskowy Dom Samopomocy, Komisariat Policji Leśnica, Służba Celna, Straż Pożarna, Centrum Kultury „Zamek”, i wiele innych.

 

Wśród licznych atrakcji oferowanych przez organizacje pozarządowe swoje propozycje przedstawiła również Świetlica Środowiskowa Stowarzyszenia KARAN. Na stoisku odbywały się zajęcia artystyczne obejmujące projektowanie biżuterii i zdobnictwo.

 

Z warsztatów każdy wynosił więc ręcznie wykonane kolczyki, korale, zakładki do książek itd. Przy stoisku można było zapoznać się z działalnością świetlicy przeglądając pracę wychowanków i kronikę dokumentującą ważne wydarzenia z życia świetlicy.

 

Dodatkowo na scenie można było podziwiać pokaz mody pt "Papier, bandaż, nożyczki" wystawiany przez zdolne młode dziewczyny uczęszczające do świetlicy. Pokaz przygotowany pod okiem nauczycieli i wychowawców obejmował 6 strojów składających się z ekologicznych materiałów takich jak szary papier, bibuła, bandaże, płyty CD, gazety. Centrum Interwecji Kryzysowej mogło podzielić się informacjami na temach swoich działań.