Dnia 12.05.2012 roku Placówki opiekuńczo-wychowawcze Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN mieszczące się przy ul. Targowej 63/4, ul. Targowej 15 2/3 i ul. Malczewskiego 52 uczestniczyły w „ 16 Pikniku Naukowym” organizowanym przez Polskie Radio i Centrum Naukowe Kopernik w parku Marszałka Rydza-Śmigłego.

Hasłem przewodnim „16 Pikniku Naukowego” była "Energia i jej rola w naszej cywilizacji", Podopieczni Placówek opiekuńczo-wychowawczych stworzyli projekt pt. „Energetyczne działanie, efektywne pomaganie”. Celem naszego projektu był pokaz Pierwszej Pomocy, prezentowany przez dzieci i młodzież uczęszczające na co dzień do Placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto w ramach projektu zapewnilismy  moc atrakcji i warsztatów dla najmłodszych odbiorców Pikniku m.in. tworzenie biżuterii z makaronu, ozdabianie słoików czy tez przyozdabianie twarzy dzieci farbami do malowania twarzy.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej, wyróżniona przez Komisję Europejską w 2005 r. jako wzorcowy europejski projekt obszaru Nauka i społeczeństwo. Celem Pikniku jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

Na pikniku zaprezentowało się blisko 200 instytucji naukowych, edukacyjnych i kulturalnych z Polski i zagranicy.

NASZA NAGRODA :-)