Trening ART
(Trening Zastępowania Agresji)
pod patronatem "Filipinki".

6. marca 2004 w Katowicach w X LO im. I. Paderewskiego został zorganizowany pokazowy trening ART, w którym wzięła udział młodzież z Katowic i okolic (m.in. Mysłowice, Bytom, Piekary Śląskie). 14- osobowa grupa trenowała pod okiem Trenera ART.-u umiejętności prospołeczne. W spotkaniu oprócz trenującej młodzieży wzięli udział obserwatorzy (katowiccy psycholodzy, pedagodzy oraz lokalne media).

Uczestnicy treningu to osoby wyłonione na podstawie ankiety opublikowanej w  styczniowym numerze "Filipinki" pod hasłem: "Czy umiesz podejmować trudne decyzje?". Ze względu na fakt, iż największym zainteresowaniem ankieta cieszyła się na Śląsku, postanowiliśmy zorganizować pierwszą, pilotażową grupę w Katowicach.

Młodzi ludzie (w wieku 14-19 lat)  mieli okazję dowiedzieć się m.in. czym różni się agresja od przemocy, w jaki sposób daje o sobie znać ogarniający nas stres, złość i gniew. Mieli także okazję opowiedzieć o ostatnich sytuacjach, które spowodowały, że poczuli gniew zastanowić się, w jaki sposób i dlaczego tak na nie zareagowali. Trenowali ART., czyli Trening Zastępowania Agresji i nauki umiejętności prospołecznych. Pełna relacja z tego spotkania znajduje się w majowym numerze "Filipinki".

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak Ty radzisz sobie z agresją czy trudnymi sytuacjami wypełnij ankietę i wyślij ją na adres internetowy KARAN-u.

Najbliższy pokazowy trening odbędzie się 8. maja 2004r. w Warszawie. Możesz wziąć w nim udział, jeśli wypełnisz ankietę i wyślesz ją do nas. 

Pełna relacja radiowa ze spotkania w Katowicach znajduje się na stronie www.radiowaporadnianastolatka.info.

Partnerzy medialni: