W ramach umowy darowizny zawartej w dniu 16.04.2012 przez Stowarzyszenie KARAN z Fundacją PKO Banku Polskiego będzie realizowany w placówce przy ul. Malczewskiego 52 w Warszawie program „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY”.

Celem programu jest:| popularyzowanie nauk ścisłych wśród wychowanków świetlic.

Program będzie realizowany poprzez: wyjścia do Centrum Nauki Kopernik, warsztaty, wycieczkę do Bałtowa.

Serdecznie dziękujemy za sfinansowanie Programu

Fundacji PKO Banku Polskiego.

 WYCIECZKA DO JURAPARKU W BAŁTOWIE

 

W dniu 20.07.2012 dzieci biorące udział w programie „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY” wzięły udział w wycieczce do JuraParku w Bałtowie. Plan wycieczki był bardzo napięty, ponieważ braliśmy udział w wielu atrakcjach.


Zwiedzanie JuraParku rozpoczęliśmy od warsztatów „Płukania złota”. W trakcie warsztatów mieliśmy możliwość dowiedzenia się czym jest złoto, w jakich występuję postaciach a także poznać technikę „płukania złota”.


Następnie odbyliśmy podróż tratwami rzeką Kamienną gdzie od lokalnych flisaków poznaliśmy historię, legendy związane z Bałtowem i okolicami. Kolejne atrakcje; Oceanarium, zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem coraz bardziej przenosiły nas do epoki dinozaurów. Żeby na chwilę powrócić do dnia dzisiejszego z dalekiej epoki dinozaurów mieliśmy możliwość skorzystania z atrakcji Parku Rozrywki, który przysporzył nam wielu emocji. Na chwilkę mogliśmy ochłonąć przy obiedzie i deserze. Polecamy gofry w Bałtowie. Po zebraniu sił i energii odbyliśmy podróż wśród zwierząt. W Zwierzyńcu poznaliśmy życie i obyczaje; Emu, Jaka, Kóz, Lam i innych zwierząt, które nie bały się nas i podchodziły do autobusu. Naszą podróż po JuraParku zakończyliśmy filmem „Noc w Muzeum” w Kinie 5D.


Wycieczka  była dla nas bardzo dużym przeżyciem, oprócz wspaniałych wspomnień przywieźliśmy ze sobą również piękne pamiątki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Fundacji PKO BP, która finansuje realizację programu „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY”.
WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU "MULTIMEDIALNI ODKRYWCY"


W ramach realizacji programu „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY” odbyły się wyjścia do Centrum Nauki Kopernik, a także warsztaty "NIEZWYKŁE LEKCJE CHEMII" przeprowadzone przez Stowarzyszenie Klatrat.


WARSZTATY PT. "NIEZWYKŁE LEKCJE CHEMII"
Dzieci i młodzież z Placówek wsparcia dziennego w Warszawie wzięli udział w zorganizowanych przez Stowarzyszenie KLATRAT warsztatach pt.:  „NieZwykłe Lekcje Chemii”. Dzięki widowiskowym eksperymentom zajęcia rozbudziły w dzieciach zainteresowanie naukami ścisłymi oraz udowodniły, że chemia jest nauką niezwykle ciekawą i emocjonującą. Podczas lekcji dzieci uczestniczyły w różnych eksperymentach. Było kolorowo i wybuchowo.


CENTRUM NAUKOWE KOPERNIK
W Centrum Naukowym Kopernik dzieci i młodzież zwiedzili wystawy m.in. świat w ruchu, strefa światła, korzenie cywilizacji. Wszyscy byli zachwyceni wystawami, które były profesjonalnie przygotowane – największa atrakcja dla dzieci była możliwość dotykania przedmiotów i przeprowadzanie doświadczeń.


NIEBO KOPERNIKA - PLANETARIUM
Planetarium pozwoliło przenieść się dzieciom i młodzieży z Placówek wsparcia dziennego do najodleglejszych zakątków kosmosu, w głąb wulkanu oraz cofnąć do początków życia na Ziemi. Zwierzęta zamieszkujące oceaniczne głębiny, niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy, stworzenia sprzed milionów lat  nagle stały się na wyciągnięcie ręki.