Projekt  

„Ja, Ty, My = moja rodzina – ku dobrej jakości wspólnego życia”

współfinansowany przez m st. Warszawy realizowany w Punkcie Konsultacyjnym Stowarzyszenia KARAN  ul. Targowa 15 lok. 2/3, 03-729 Warszawa.

Program adresowany do rodziców i opiekunów przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze,  z terenów rewitalizowanych Pragi Północ, Pragi Południa i Targówka.

W ramach programu można skorzystać z konsultacji wychowawczych, poradnictwa specjalistycznego (sesje coachingu rodzinnego), wykładów psychoedukacyjnych dla rodziców z obszaru psychoprofilaktyki uzależnień, warsztatów kształtowania kompetencji wychowawczych dla rodziców. Można wziąć udział w zajęciach wzmacniających więzi rodzinne, międzypokoleniowe.  

Zapisy do programu tel. 22 408 80 24.

                                                                                                                 

Projekt  „Zaczynam od siebie” współfinansowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Działania realizowane są w Poradniach Leczenia Uzależnień w Warszawie ul. Grodzieńska 65 oraz
w Radomiu
ul. Pułaskiego 9.

Projekt jest adresowany do mieszkańców woj. mazowieckiego, osób i rodzin dotkniętych problemem alkoholowym, doświadczających negatywnego wpływu choroby i zjawisk z nią związanych (np. przemocy, trudności finansowych) na swoje własne funkcjonowanie.

W ramach projektu można skorzystać z poradnictwa rodzinnego, interwencji kryzysowych
i skorzystać z grup wsparcia dla osób współuzależnionych.

Zapisy do programu: Warszawa - tel. 22 618 65 97; Radom - tel. 48 360 24 63.

 

                                                                           
 



Rozpoczynamy nowy Projekt w Toruniu
"Podniesienie kwalifikacji zawodowych młodych mieszkańców Torunia"

Liderem Projektu jest Akademia Nauki w Toruniu, Partnerem Stowarzyszenie Karan.
Zapraszamy osoby, które pozostają bez zatrudnienia, nie kształcą się i zamieszkują na terenie miasta Toruń do udziału w programie i skorzystania z jego bogatej oferty.

toruń 1

toruń2


Zdrowa rodzina - szansą na udaną przyszłość


zdrowa rodzina


Konsultacje terapeutyczne na terenie miasta Jarosławia

Informujemy, że Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN” prowadzić będzie konsultacje terapeutyczne dla osób eksperymentujących z narkotykami i osób uzależnionych, ich rodziców i rodzin z terenu miasta Jarosławia.
 

Konsultacje te prowadzone będą przez specjalistów terapii uzależnień  w okresie czerwiec –  listopad 2016 na terenie miasta Jarosławia.      

Terminy konsultacji terapeutycznych:

  • 27 czerwca (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 11 lipca (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 25 lipca (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 8 sierpnia (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 22 sierpnia (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 5 września (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 19 września (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 3 października (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 17 października (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00
  • 7 listopada (poniedziałek)- godz. 14.00 – 18.00

Konsultacje odbywać się będą na terenie Parafii NMP Królowej Polski  ul. 3 Maja 12 w Jarosławiu – w budynku Kawiarenki (sala obok Kawiarenki).

     Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia się na konkretny dzień i godzinę – pod nr tel. 504 094 196, 792 777 498.  Możliwy jest również kontakt drogą mailową – adres e-mail : [email protected] .

Konsultacje terapeutyczne są prowadzone w ramach realizacji zadania publicznego „Realizacja profilaktycznych programów edukacyjnych z zakresu narkomanii adresowanych do młodzieży i dorosłych, udzielanie pomocy psychologicznej i terapeutycznej osobom i rodzinom, w których występuje problem narkomanii”- zadanie „KOMPENDIUM WIEDZY PROFILAKTYCZNEJ –WIEM I DECYDUJĘ”, współfinansowanego  ze środków Gminy Miejskiej Jarosław -umowa nr 150/2016 z dnia 01.04.2016.



Piknik rodzinny 

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Karan prowadzić będzie zbiórkę publiczną na sprzęt medyczny i rehabilitację Wiktorii oraz Karola cierpiących na przewlekłe choroby neurologiczne w ramach festynu i koncertu dnia 26 czerwca 2016r.
Zbiórka została zarejestrowana po numerem 2016/2348/OR
Informacje szczegółowe o wydarzeniach zawarte są na plakacie.
Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie.

piknik


"ARSENAŁ WARSZAWA" - X EDYCJA

X EDYCJI KONKURSU „ARSENAŁ WARSZAWA”,

któremu patronują Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Mazowiecki Kurator Oświaty Pani  Dorota Sokołowska 

21czerwca 2016 roku o godzinie 12:00

w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Al. Solidarności 62

     Z a p r o s z e n i e 


Coś dla ciała i ducha – spływ kajakowy rzeką Kutynią

W ostatni weekend maja 2016 r. odbył się na Mazurach spływ kajakowy rodzin z grupy wsparcia ze Stowarzyszenia Karan.

Trasa wyprawy prowadziła szlakiem rzeki Krutyni, najpopularniejszym szlakiem kajakowym na Mazurach, jednym z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce. Szlak prowadził przez kilka jezior połączonych krótkimi rzekami (strugami), objętymi wspólnym mianem rzeki Krutyni. Długość całego szlaku wynosi ok.100 km. Grupa „karanowska” rozpoczęła spływ kajakowy mniej więcej na jego 70 kilometrze w miejscowości Krutyń. Trasa prowadziła przez Krutyński Piecek pod mostem drogowym do stanicy Młyn, Jezioro Duś, miejscowość Ukta, Jeziora Gardyńskie, Malinowskie i Jerzewko i odcinek zwany Iznotą lub Czarną Rzeką. Spływ kończył się przy moście drogowym we wsi Iznota.

Organizatorami i gospodarzami tego miłego wydarzenia byli Renata i Waldemar wspierani przez rodziców z grupy Karan ze Szczytna. Renia i Waldek użyczyli  nam własnego domu, zorganizowali spływ i logistycznie rozpracowali każdy szczegół 3 dniowego pobytu. Grupa „kajakowiczów” liczyła 27 osób. Przybyły osoby z różnych stron Polski, aby się spotkać, wspólnie spędzić czas i razem się bawić. Była to też okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i  wzajemnego wsparcia.   

Niemal wszyscy uczestnicy dojechali do miejscowości Rozogi o wyznaczonym czasie. Każdy przywiózł ze sobą coś do zjedzenia i przede wszystkim dobry humor, dużo uśmiechu, życzliwość dla innych oraz chęć do pracy i zabawy.

W piątek wieczorem niespodzianka. Gospodarze zamówili specjalnie dla grupy występ miejscowego zespołu folklorystycznego ”Babskie olekanie”. Kabaretowy repertuar zespołu obejmował scenki z życia wiejskiego, ubarwione tańcem i śpiewem w gwarze kurpiowskiej.

Pierwszy nocleg zapewnili gospodarze, kolejny w namiotach na polu biwakowym w miejscowości Ukta.

Zadbano o ciało. Nikt nie był głodny. Chętnych do sporządzania wspólnych posiłków nigdy nie brakowało. Wieczory spędzano przy wspólnym ognisku piekąc smaczne kiełbaski.

Nie zapomniano również o pokarmie dla ducha. Każdy dzień rozpoczynał się Mszą świętą.

Wśród uczestników panowała miła atmosfera wzajemnej akceptacji i życzliwości. Wieczory zaś były czasem rozmów, wspólnej zabawy, wspólnej pracy terapeutycznej na bazie przygotowanych przez Dorotkę i Izę tematów do rozważenia. „Jakie mamy plusy z podjęcia decyzji o trzeźwości” i „Przebaczenie w świetle wiary” to tematy nad którymi wspólnie pracowano.

Trasa spływu kajakowego rzeką Krutynią jest przepiękna. Wszyscy byli oczarowani naturalnością krajobrazu. Przyroda jest tam wciąż nienaruszona. Rzeka była kręta, z dna wystawały naturalne przeszkody, z nurtu i z nieregularnych brzegów rzeki wyrastało sitowie. Wokół krążyły wielobarwne ważki, na wodzie pływały rozkwitłe, prześliczne białe i żółte lilie wodne.

Szczęście i uśmiech gościły na twarzach uczestników spływu. Było to piękne i niezapomniane przeżycie, dające możliwość spotkania się z osobami, których łączy wspólny problem, gdzie poprzez wymianę doświadczeń można było ubogacić się wzajemną obecnością, otwartością i „dzieleniem się sobą nawzajem”.

Doświadczenie trudu pokonywania szlaku, zdobywanie nowych umiejętności wiosłowania, wysiłek, aby płynąć wciąż do przodu i ta kręta rzeka analogicznie przypominały ludzkie życie.

W życiu każdego z nas zdarzają się czasem liczne zakręty i pewne zawirowania, napotykamy przeszkody, „wpadamy w szuwary”, ale zawsze możemy z nich wyjść na prostą, sami lub z pomocą innych. Ten wysiłek zawsze się opłaca, nabieramy wprawy, stajemy się silniejsi, by wciąż iść do przodu na naszym szlaku życia.

Inauguracja Roku Henryka Sienkiewicza

                W dniu 5 maja 2016 roku o godzinie 17.00 w warszawskim Muzeum Niepodległości odbyła sie uroczysta inauguracja Roku Henryka Sienkiewicza. Rok Sienkiewicza inaugurowaliśmy uroczystym spektaklem, którego scenariusz przygotowała pani Barbara Wachowicz, będąca Przewodniczącą Rady Programowej Konkursu "Arsenał Warszawa". W spektaklu udział wzięli: harcmistrz Krzysztof Jakubiec - w roli Henryka Sienkiewicza, harcmistrzyni Emilia Kulczyk – Prus - w roli pierwszej narzeczonej Sienkiewicza, Anna Roczkowska (Komitet Opieki nad Mogiłami ŻołnierzyBatalionu „Zośka”) - w roli Marii z Szetkiewiczów Sienkiewiczowej, Kamil Dominiak (absolwent Akademii Teatralnej) – w roli Kmicica.

Fragmenty prac nagrodzonych w konkursie Sienkiewiczowskim zaprezentowali wybrani laureaci m. in. ze Szkoły im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie i Płońsku, ze Szkoły

im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie. W spektaklu dodatkowo wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. PiotraWysockiego.

Gościem honorowym wydarzenia był prawnuk Henryka Sienkiewicza – pan Jerzy Sienkiewicz.

Ponadto swą obecnością zaszczycili nas: Żołnierze Batalionu Armii Krajowej "Zośka" i ich rodziny: Lidia Markiewicz – Ziental, Jakub Nowakowski, Janusz Maruszewski, Lusia Kujawska, Barbara Mazuś, Rodzina Jana Rodowicza "Anody" – Wanda, Małgorzata i Wojciech Rodowiczowie, Pani Jolanta Dąbek – wicedyrektor Muzeum Niepodległości,  Pani Mira Puacz Twórczyni Ogniska Polskości – księgarni Polonia w Chicago, Rada Programowa konkursu "Arsenał Warszawa" Pani Dyrektor Elżbieta Banko – Sitek, Ksiądz Prałat Stefan Wysocki, Pani Prezes Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II – Ewa Bednarkiewicz z małżonkiem Panem Mecenasem Maciejem Bednarkiewiczem, Delegacja z "najściślejszej ojczyzny" Stefana Żeromskiego w Górach Świętokrzyskich – Beata Adydan i Wojciech Purtak, Pani Dyrektor Programu "Mistrz Mowy Polskiej" – Danuta Hanna Jakubowska, Dyrekcja i Uczniowie Liceów im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku i w Warszawie, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskeigo, Laureaci konkursu Sienkiewiczowskiego, Uczestnicy konkursu "Arsenał Warszawa".

Nad oprawą akustyczną  widowiska słowno muzycznego czuwał niezawodny akustyk Pan Waldemar Grabowski (Muzeum Niepodległości). Nad prezentacją multimedialną zdjęć czuwała Ewa Dobrzyńska (koordynator „Arsenału Warszawa”).

Zainteresowanie spektaklem otwierającym wystawę pani Barbary Wachowicz "Henryk Sienkiewicz – Dla pokrzepienia serc" było ogromne. Widzowie stali w kuluarach sali oraz na korytarzu.

W Punkcie Konsultacyjnym KARAN w Bełchatowie przy ul. Paderewskiego 7 realizowane są programy:

 

Realizacja programu profilaktycznego dla osób zagrożonych uzależnieniem od narkotyków, uzależnionych od narkotyków oraz członków ich rodzin  - współfinansowany ze środków
    Miasta Bełchatowa                                                        

    



Realizacja programu profilaktycznego dla osób zagrożonych uzależnieniem od narkotyków, uzależnionych od narkotyków oraz członków ich rodzin  -

współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Bełchatowie                                                            

      

 


TABLICA INFORMACYJNA

Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN”

Radom, ul. Pułaskiego 9

Tel. (48) 360 - 24 - 63

508-527-507



„Prowadzenie placówki wsparcia dziennego
na terenie Gminy Miasta Radomia w 2016r.”

Umowa nr ZS-III.8124.2.1.2016 z dn. 11.02.2016r.

 

„Prowadzenie klubu dla dzieci i młodzieży
o charakterze profilaktycznym”

Umowa nr ZS – II.526.16.2014 (do 2016) z dn. 31.01.2014r.

 

„Prowadzenie specjalistycznej poradni rodzinnej”
Umowa nr ZS-II.526.1.3.2016.IK z dn. 08.02.2016r.

 

„Prowadzenie szkolnych i pozaszkolnych
programów profilaktycznych adresowanych dla dzieci”
Umowa nr ZS – II.526.13. 2016.MP z dn. 01.03.2016r.

 

„Realizacja szkolnych i pozaszkolnych
programów profilaktycznych adresowanych do dzieci i młodzieży uzależnionych od narkotyków oraz ich rodzin”
Umowa nr ZS - II.526.2.3.2016.IK z dn. 05.02.2016r.


„Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin”
Umowa nr 53/HE/2016 z dn. 04.01.2016r.

 

„Program profilaktyki wskazującej dla osób używających narkotyków”
Umowa nr 14/W/L/2016 z dn. 04.01.2016r.

 

„Program wczesnej interwencji FRED”
Umowa nr 119/W/P/2016 z dn. 04.01.2016r.

 

„Program wsparcia dla rodzin osób zagrożonych
narkomanią i używających narkotyków”
Umowa nr 119/W/P/2016 z dn. 04.01.2016r.

 

„Program profilaktyki selektywnej”
Umowa nr 118/W/P/2016 z dn. 04.01.2016r.


ŚWIATOWA RÓŻA RÓŻAŃCA

             W niedzielę 21 lutego 2016 r. obchodziliśmy II rocznicę powstania Światowej Róży Różańca Rodzin i Rodziców Dzieci Uzależnionych. Była to wspaniała uroczystość, podczas której, uczestnicząc w Eucharystii sprawowanej przez Księdza Pawła Rosika SAC, dziękowaliśmy Panu Bogu i Matce Bożej za wielki dar modlitwy różańcowej. Dzięki tej wspólnej modlitwie tworzymy jedną, wielką „karanowską” rodzinę choć, dzielą nas często dziesiątki kilometrów.

                Rodzice z Bełchatowa, Elbląga, Kalisza, Radomia, Szczytna i Warszawy przygotowali rozważania Chwalebnych Tajemnic różańca świętego, w których powierzali wszystkie swoje radości i problemy Matce Bożej, aby pomagała przyjmować je każdego dnia, tak jak Ona- z wiarą, ufnością i wytrwałością.

                   Wysłuchaliśmy także pięknej, refleksyjnej polskiej poezji w wykonaniu rodziców ze Szczytna, a także świadectwa Neofitki z Radomia, która mówiła o swoim nawróceniu i sile, jaką daje Jej codzienna modlitwa różańcowa w podejmowaniu trzeźwości każdego dnia.

                W uroczystości uczestniczyli także pacjenci leczący się w ośrodkach karanowskich.

                 Drugą część naszego świętowania rozpoczęliśmy od prezentacji slajdów - piękne to były wspomnienia z pielgrzymki na Jasną Górę, z pielgrzymki do Włoch i naszych comiesięcznych Mszy Świętych na Skaryszewskiej. Następnie zasiedliśmy do wspólnego posiłku - wyśmienitego bigosu przygotowanego przez Księdza Pawła oraz pysznych ciast, o które zatroszczyli się wszyscy rodzice. Dobrze jest wspólnie, radośnie świętować - W JEDNOŚCI JEST SIŁA!

 W NZOZ Centrum Interwencji Kryzysowej w Warszawie przy ul. Grodzieńskiej 65 realizowane są programy:

Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin

„Nie igraj, najwyższą stawką jest życie”  - współfinansowany ze środków                                                            

FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH

będących w dyspozycji Ministra Zdrowia

                                                                    

„Rodzina w kryzysie” - Program wsparcia dla rodzin z problemem narkomanii realizowany w Centrum Interwencji Kryzysowej Stowarzyszenia KARAN” -

współfinansowany przez Ministra Zdrowia - Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii



Szanowni Państwo TRENERZY ART oraz wszyscy pracujący metodą Treningu Zastępowania Agresji

Pragniemy Was poinformować, że ponad 10. letnia batalia Fundacji KARAN, która jako jedyna w Polsce oprotestowała działania Pana dr Jacka Morawskiego, który zastrzegł znak towarowy Trening Zastępowania Agresji (ART) zakończyła się kolejnym sukcesem.

Urząd Patentowy RP decyzją z dnia 27 stycznia 2016 roku unieważnił prawo ochronne na znak towarowy Trening Zastępowania Agresji (ART) o numerze R.171721, udzielone na rzecz Jacka Morawskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod Firmą Instytut AMITY z siedzibą w Warszawie.

Informujemy, że powyższa decyzja jest ostateczna w toku postępowania przed Urzędem Patentowym RP.

Załącznik:

Decyzja UP w sprawie ART. z dnia 27 stycznia 2016r.


Razem przeciw AIDS

 

Walczmy razem

Dzień Praw Człowieka

Senat RP i Rzecznik Praw Obywatelskich zapraszają na Dzień Praw Człowieka 12 grudnia 2015 r., w godz. 10.00–14.00, w gmachu Senatu przy ul. Wiejskiej 6 (wejście B II).

Tego dnia przedstawiciele organizacji pozarządowych i urzędów państwowych będą odpowiadali na pytania obywateli dotyczące m.in. praw dzieci i młodzieży, praw pacjentów, kierowców, klientów banków. Odniosą się także do problemów osób uzależnionych i ich rodzin, osób w żałobie czy ofiar przemocy.

W godz. 11.00–12.30 odbędzie się również debata nt. obywatelskiego prawa do informacji, w której udział wezmą m.in. senatorowie, Rzecznik Praw Obywatelskich, reprezentanci organizacji pozarządowych. 

Spotkanie i debata mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zaproszenie


Inauguracja

Informujemy, że dnia 6 października odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Wszystkich studentów serdecznie witamy.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wykładach oraz zajęciach warsztatowych i seminariach.

Zajęcia odbywają się w Placówce Stowarzyszenia przy ulicy Targowej 15 lokal 2 telefon 22  408 80 24.

Pozdrawiamy!

Pozdrawiamy rodzinę KARANOWSKĄ z obozu terapeutycznego w Karwii :)



Program ,,Z uśmiechem przez życie. Edycja druga"

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat oraz ich rodziców do udziału w drugiej edycji programu ,,Z uśmiechem przez życie. Edycja druga.”  Program realizowany jest w placówkach wsparcia dziennego Stowarzyszenia KARAN zlokalizowanych na terenie Warszawy (ul. Targowa 63 lok.4, ul. Malczewskiego 52, ul. Prochowa 49, ul.Grodzieńska 65 ) oraz Radomia (ul. Reja 5/1). W ramach programu zapewniamy zajęcia z elementami socjoterapii, poradnictwo rodzinne, zajęcia integracyjne dla rodziców i dzieci. Program jest współfinansowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Zgłoszenia należy kierować po nr tel. 22 849 41 15, poniedziałek-piątek godz. 14:00-17:00, osoba do kontaktu Małgorzata Szugzda.

Doszliśmy!
Mimo trudów i upału szczęśliwi.
Zostawiliśmy Matce Bożej nasz troski, prośby i podziękowania.
Matko Boska Częstochowska do zobaczenia za rok.

Rodzina KARAN wyrusza na pielgrzymi szlak

                            (Bandiera zaprojektowana i namalowana przez Lilię Ostrouch)

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - tak brzmi hasło tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku rozpoczynamy przygotowania do obchodów 25 rocznicy założenia Stowarzyszenia KARAN.  Rozpoczynamy pielgrzymi szlak 6 sierpnia 2015 Mszą Świętą na Wawelu w Krakowie, dalej Szlakiem Orlich Gniazd aż do Częstochowy. Grupa KARAN pod przewodnictwem ks. Bronisława Pawła Rosika SAC po raz 23 wyrusza do Matki Bożej prosić o potrzebne łaski. Pielgrzymka jest terapią w drodze, jest to czas przyjrzenia się sobie, jak radzę sobie w kontakcie z drugim człowiekiem kiedy jestem zmęczona(y), niewyspana(y), gdy pada deszcz, jest błoto, nie ma się gdzie skryć. Pielgrzymka to droga do naszego nawrócenia, pojednania się z Panem Bogiem i Bliźnim. W leczeniu uzależnień, w terapii indywidualnej, terapii grupowej bardzo ważna jest między innymi duchowość, dlatego pacjenci, terapeuci, pracownicy Stowarzyszenia KARAN oraz rodzice, członkowie Światowej Róży Różańca rodzin i rodziców dzieci uzależnionych, wolontariusze i przyjaciele z ufnością i wiarą idą do Matki Bożej, która wszystko zrozumie, sercem ogarnia każdego i jest z nami zawsze.

Rodzina to MY - Program wsparcia specjalistycznego dla dzieci i ich rodzin
doświadczających trudności

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat oraz ich rodziców
do udziału w piątej edycji programu „Rodzina to MY- Program wsparcia specjalistycznego
dla dzieci i ich rodzin doświadczających trudności”. Program realizowany jest w placówkach
wsparcia dziennego Stowarzyszenia KARAN zlokalizowanych na terenie Warszawy
(ul. Targowa 15 lok.2/3, ul. Malczewskiego 52, ul. Prochowa 49) oraz Radomia (ul. Reja 5/1).
W ramach programu zapewniamy pomoc specjalistyczną dla dzieci i ich rodziców
(psychologiczną, reedukacyjną, logopedyczną, pedagogiczną)
 oraz zajęcia warsztatowe w tym Trening Kontroli Złości.

Jest to już czwarta edycja programu współfinansowana przez Wojewodę Mazowieckiego.

Zgłoszenia należy kierować po nr tel. 22 408.80 24, poniedziałek-piątek godz. 12:00-16:00,
osoba do kontaktu Joanna Woźnicka-Wąsek.

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na uroczystość podsumowania i wręczenia nagród Laureatom

IX EDYCJI KONKURSU „ARSENAŁ WARSZAWA”,

któremu patronują Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Hanna Gronkiewicz-Waltz
i Mazowiecki Kurator Oświaty Pan Karol Semik

22 czerwca 2015 roku o godzinie 12:00
w Muzeum Niepodległo
ści w Warszawie
Al. Solidarno
ści 62

PEŁNE ZAPROSZENIE

COACHING DLA SENIORÓW
Jeżeli chcesz być bardziej aktywny, samodzielny i niezależny... to przyjdź!
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia coachingowe.


SZKOLENIA DLA STUDENTÓW Z ZAKRESU UZALEŻNIEŃ BEHAWIORALNYCH
edycja wiosenna 2015 

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu „Kompendium Wiedzy Profilaktycznej”
studentów kierunków medycznych oraz związanych z ochroną zdrowia m.in.
psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, pielęgniarek.
Szkolenie ma na celu dostarczenie wiedzy teoretycznej z zakresu uzależnień behawioralnych
oraz praktycznych kompetencji pomocnych w realizacji programów profilaktycznych
i pracy z osobami narażonymi na uzależnienia behawioralne. Na szkolenie składa się 30 godzin
dydaktycznych zajęć. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie
potwierdzające uczestnictwo w warsztatach. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Termin:
19.06.2015 (piątek) w godz. 14.00-20.00
20.06.2015 (sobota) w godz. 9.00-19.00
21.06.2015 (niedziela) w godz. 9.00-19.00


Miejsce szkolenia: Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia KARAN, ul. Targowa 63/4, Warszawa

e-mail: [email protected]


Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji o szkoleniu

WARSZTATY KREATYWNEGO MYŚLENIA  

Od kwietnia 2015r.  w Centrach Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży - Placówkach
wsparcia dziennego Stowarzyszenia KARAN  w Warszawie przy ul. Targowej15 lok 2/3
oraz Grodzieńskiej 65 realizowane są warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach programu
„WARSZTATY KREATYWNEGO MYŚLENIA”.
Program jest współfinansowany przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Północ.
Udział w programie jest nieodpłatny.

Celem realizacji zadania jest poprawa funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży
z terenu Dzielnicy Praga-Północ w wieku 5-15 lat oraz zaproponowanie alternatywnych sposobów
spędzania wolnego czasu. W ramach programu przewidziane są zajęcia twórcze z dziećmi i młodzieżą
w utworzonych w ubiegłym roku Laboratoriach FabLab oraz wycieczka do miejsca, które zaktywizuje
dzieci i poszerzy horyzonty myślowe. Podczas zajęć wykorzystane zostaną różne formy i metody
pracy min.:projektowanie 3D i realizacja tych projektów w druku, współpraca dzieci przy tworzeniu
technik wzornictwa przemysłowego, nauka i wdrażanie zdobytych umiejętności na polu
rozwiązań technicznych.


   
W dniach 23-24 kwietnia 2015 roku odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego międzynarodowa konferencja „Coaching i superwizja w obszarze działań społecznych”.

Konferencja organizowana była w ramach trwającego od lipca 2013 roku projektu „Coach – superwizor społeczny: ku profesjonalizacji innowacyjnych forma wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zaproszonymi prelegentami byli zarówno praktycy jak i przedstawiciele środowisk akademickich, głównie z Katolickiego Uniwersytetu Eichstätt-Ingolstadt w Niemczech, w tym Prorektor Prof. dr Gernota Müller, Profesor dr Uto Meier, Profesor dr Urlicha Bartosch, Christiane Bartosch, Konstante Frolich.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za udział w konferencji.

W dniach 22-23 kwietnia 2015 roku, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbyła się międzynarodowa konferencja "Coach rodzinny - innowacyjne podejście do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym".

Konferencja organizowana była w ramach trwającego od listopada 2013 roku projektu „Coach rodzinny – innowacyjne podejście do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współorganizatorem konferencji było Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN. Konferencja dotyczyła systemowego modelu wsparcia środowiska rodzinnego tzw. „coachingu rodzinnego”, który odchodzi od postrzegania rodziny z perspektywy deficytów, trudności, problemów a zwraca się w stronę zasobów, potencjałów. Podczas konferencji uczestniczy mieli możliwość wysłuchania wystąpień wybitnych polskich pedagogów: Profesora dr hab. Tadeusza Pilcha, Profesora dr hab. Janusza Surzykiewicza oraz Profesora dr hab. Mieczysława Ozorowskiego. Szczególnie miło było nam gościć Profesorów pedagogiki, psychologii i etyki z Katolickiego Uniwersytetu Eichstätt-Ingolstadt w Niemczech, w tym Prorektora Prof. dr Gernota Müllera, Profesora dr Uto Meiera, Profesora Arnda Büssinga, Profesora dr Joachima Thomasa, Profesor dr Kathrin Maier, Profesora dr Urlicha Bartoscha. Konferencja łączyła środowisko praktyków i naukowców. Część prelegentów, Anna Chlebna, Dorota Szczęsna, Christoph Seidenfus, Teresa Loichen podzieliła się ze słuchaczami doświadczeniami praktycznymi związanymi z wykorzystaniem koncepcji pracy opartej o zasoby z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, czy też znajdującymi się w etapie żałoby po stracie dziecka. Podczas całej konferencji uczestnicy mieli możliwość konsultacji indywidualnej z obecnymi coachami rodzinnymi oraz udziału w dwóch warsztatach dotyczących komunikacji i zarządzania zmianą.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za udział w konferencji.

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA: COACHING I SUPERWIZJA W OBSZARZE DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH
23-24.04.2015 r., Warszawa

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 23-24.04.2015 roku odbędzie się międzynarodowa konferencja nt. coachingu i superwizji w obszarze działań społecznych realizowana w ramach projektu „Coach – superwizor społeczny: ku profesjonalizacji innowacyjnych form wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. W trakcie konferencji, w której wezmą udział przedstawiciele środowiska akademickiego, coachowie, terapeuci, eksperci, mediatorzy i superwizorzy z kraju i zagranicy przedyskutowane zostaną rezultaty i efekty projektu Coach – superwizor społeczny: ku profesjonalizacji innowacyjnych form wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach konferencji odbędą się panele, wykłady i dyskusje.

Szczegółowy program tutaj.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Biurem Projektu Coach – superwizor społeczny: ku profesjonalizacji innowacyjnych form wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, Akademia Szybkiej Nauki Tadeusz Buzarewicz, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa.                        
 
tel. 48 22 52 84 33, e-mail. [email protected].
Więcej na temat możliwości zgłaszania się
tutaj.

"Profilaktyka infekcji HIV i Zwalczania AIDS na Mazowszu".
Szczegółowy raport tutaj.


W dniu 25 marca 2015 (środa) w Muzeum Niepodległości
w Warszawie (Al. Solidarności 62) o godzinie 17:00
odbędzie się tradycyjny kominek harcerski poświęcony
Bohaterom Akcji pod Arsenałem.
Serdecznie zapraszamy!




Zaproszenie na I rocznicę powstania
Światowej Róży Różańca Rodziców Dzieci Uzależnionych.



Zaproszamy do uczestnictwa w regionalnych konferencjach "Uzależnienia behawioralne-Profilaktyka i leczenie".

Regionalne konferencje „Uzależnienia behawioralne – profilaktyka i leczenie” prezentują tematykę zagrożeń związanych z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi w tym metody profilaktyki i sposoby rozwiązywania problemów w tym zakresie. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN. Zadanie jest współfinansowany ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Konferencje będą organizowane jesienią 2014 roku w Radomiu, Rzeszowie, Wrocławiu, Kaliszu, Elblągu, Szczytnie oraz Grudziądzu. Uczestnictwo w konferencjach jest bezpłatne Więcej informacji o konferencjach i warunkach uczestnictwa można znaleźć w "zakładce konferencje regionalne"
więcej o konferencjach

Nie igraj, najwyższą stawką jest życie -program dla osob uzależnionych

W placówkach Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN realizowany jest program dofinansowywany przez Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych: „Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin”- Nie igraj, najwyższą stawką jest życie .

więcej

Zapraszamy dzieci i przedsiębiorców do udziału  w projekcie!


Stowarzyszenie Karan w ramach projektu „Innowacyjne metody wsparcia dla dzieci warszawskiej Pragi” dzięki dofinansowaniu w ramach funduszu norweskiego uruchomiło 2 FabLab'y czyli – Laboratoria Kreatywności Charakteru – w celu kształtowania kompetencji zawodowych wśród dzieci. Projekt stanowi innowacyjne podejście do procesu wychodzenia z wykluczonych i dysfunkcyjnych środowisk, a także jest to połączenie bieżącego wsparcia dzieci objętych projektem z kształceniem kompetencji technicznych i cyfrowych poprzez wdrożenie i realizację idei Fablab, adaptowanej do potrzeb grupy docelowej, w oparciu o doświadczenia z Norwegii. W ramach projektu powstały dwa FabLab'y w użytkowanych długofalowo przez Karan pomieszczeniach na Pradze Północ w Warszawie wraz z adaptowaną do potrzeb grupy docelowej koncepcją ich funkcjonowania, polegającą na wykorzystaniu FabLabu jako sposobu na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, uwzględniając współpracę z przedsiębiorcami i samorządem w czasie trwania projektu i po jego zakończeniu. Szczegółowe informacje o postępach w realizacji projektu i osoby do kontaktu znajdują się na stronie www.lab.karan.warszawa.pl

Projekt " Profilaktyka i Wychowanie"- Warszawa i Radom

Stowarzyszenie KARAN realizuje obecnie projekt współfinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty profilaktyczne z zakresu profilaktyki uzależnień dla uczniów w wieku gimnazjalnym, liceum oraz ostatnich klasach szkoły podstawowej. Celem warsztatów będzie dostarczenie aktualnej wiedzy na temat marihuany-konsekwencji jej używania dla zdrowia fizycznego, emocjonalnego i społecznego funkcjonowania osoby, która jej używa. W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymają wiedzę na temat tego jak uzależnienie zmienia człowieka, jak wpływa na jego relacje i emocje, oraz otrzymają informację gdzie szukać pomocy. Realizatorzy warsztatów w ramach projektu przeprowadzą zajęcia m.in. w Warszawie w Szkole Podstawowej nr 258 oraz Gimnazjum nr 1, a także w Radomiu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 3.

 Zapraszamy do uczestnictwa w programie  - „Rodzina to MY- Program wsparcia specjalistycznego dla dzieci i ich rodzin doświadczających trudności”

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat oraz ich rodziców do udziału w projekcie „Rodzina to MY- Program wsparcia specjalistycznego dla dzieci i ich rodzin doświadczających trudności” ”. Program realizowany jest w placówkach wsparcia dziennego Stowarzyszenia KARAN zlokalizowanych na terenie Warszawy(ul. Targowa 15 lok.2/3, ul. Malczewskiego 52, ul. Prochowa 49) oraz Radomia (ul. Reja 5/1). W ramach programu zapewniamy pomoc specjalistyczną dla dzieci i ich rodziców (psychologiczną, reedukacyjną, logopedyczną, pedagogiczną) oraz zajęcia warsztatowe w tym Trening Kontroli Złości. Jest to już czwarta edycja programu współfinansowana przez Wojewodę Mazowieckiego. Zgłoszenia należy kierować po nr tel. 22 408.80 24, poniedziałek-piątek godz. 12:00-16:00, osoba do kontaktu Joanna Woźnicka-Wąsek.

Szkolenie: Warsztaty kształtowania umiejętności społecznych i emocjonalnych - Projekt BAZA, Warszawa; 26-27 września 2014

Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN serdecznie zaprasza na WARSZTATY KSZTAŁTOWANIA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH I EMOCJONALNYCH. Adresaci warsztatu: nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, opiekunowie i in. W trakcie zajęć zostanie zaprezentowana metoda Treningu Zastępowania Agresji – TZA ART w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty współfinansowane są przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu BAZA Akcji Zintegrowanej Animacji. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

Warszawa, 19-21września 2014 roku, szkolenia dla studentów z zakresu uzależnień behawioralnych

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu „Kompendium Wiedzy Profilaktycznej” studentów kierunków medycznych oraz związanych z ochroną zdrowia m.in. psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, pielęgniarek. Szkolenie ma na celu dostarczenie wiedzy teoretycznej z zakresu uzależnień behawioralnych oraz praktycznych kompetencji pomocnych w realizacji programów profilaktycznych i pracy z osobami narażonymi na uzależnienia behawioralne. Na szkolenie składa się 30 godzin dydaktycznych zajęć. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w warsztatach. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Miejsce szkolenia: Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia KARAN, ul. Targowa 63/4, Warszawa e-mail: [email protected]. Więcej informacji o szkoleniu

                   


KOLEJNA EDYCJA!! Praktyki/ wolontariat w placówkach wsparcia dziennego w Warszawie

Zapraszamy osoby zainteresowane nabywaniem praktycznych umiejętności potrzebnych w pracy z dziećmi i młodzieżą do uczestnictwa w projekcie „Opieka i wychowanie – kształtowanie umiejętności wychowawczych potrzebnych do pracy w placówkach dla dzieci i młodzieży”. Zainteresowanych uczestnictwem w projekcie prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który można pobrać na naszej stronie w zakładce „Programy dla studentów i wolontariuszy”. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest tutaj.

Ruszyła Pielgrzymka do Częstochowy

Jak co roku Stowarzyszenie KARAN - podopieczni, pracownicy i przyjaciele wyruszyli do Częstochowy. Pielgrzymka wyruszyła z Warszawy 6 sierpnia. Przed pielgrzymami ponad 200 km marszu. Tegoroczne hasło pielgrzymki  to "Ubodzy w duchu".

więcej

Zbiórka publiczna- RADOM

Centrum Rozwoju Osobowości dla dzieci i młodzieży Placówka wsparcia dziennego Stowarzyszenie KARAN 7 czerwca 2014 roku przeprowadziło zbiórkę publiczną zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Radomia nr SO.III.5311.12.2014 z dn. 02.06.2014r w formie - datki do puszek kwestarskich. Ze zbiórki publicznej zebrano kwotę – 341 PLN, środki te przeznaczono na działalność związaną z prowadzeniem Placówki wsparcia dziennego, tj; organizacja imprezy edukacyjno-integracyjnej w czasie trwania półkolonii.

Piknik Rodzinny "Bezpieczne Wakacje 2014" Stadion Narodowy w Warszawie

2 czerwca 2014 godz. 11.00-17.00 zapraszamy na Piknik Rodzinny Bezpieczne Wakacje 2014. Parking Stadionu Narodowego. Stowarzyszenie KARAN też tam będzie. Atrakcje dla dzieci (malowanie buziek, konkursy, zabawy), rozdawnictwo materiałów edukacyjnych dot. profilaktyki uzależnień oraz promocji zdrowego życia. Zapraszamy. więcej o pikniku

Projekt dla dzieci i młodzieży „Z uśmiechem przez życie” – Warszawa i Radom

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat oraz ich rodziców z Radomia, oraz Warszawy (Praga Północ, Praga Południe, Mokotów) do zgłaszania swego udziału w programie "Wspieranie świetlic socjoterapeutycznych, środowiskowych i klubów młodzieżowych, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji programów socjoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. „Z uśmiechem przez życie”. Program jest adresowany do osób z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. 22 408 80 24, poniedziałek-piątek godz.: 12:00-16:00, osoba do kontaktu: Joanna Woźnicka-Wąsek. Program jest współfinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego reprezentowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego z siedzibą w Warszawie, ul. Jagiellońska 26.

Rekrutacja do coachingu

Stowarzyszenie Karan realizuje obecnie dwa projekty, które są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w partnerstwie z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademią Szybkiej Nauki, Katolickim Uniwersytetem Eichstaett-Ingolstadt, EDU Research Polska. 1. Projekt „Coach rodzinny: innowacyjne podejście do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, liderem projektu jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 2. Projekt „Coach – superwizor społeczny: ku profesjonalizacji innowacyjnych form wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” liderem projektu jest Akademia Szybkiej Nauki Obecnie trwa rekrutacja beneficjentów ostatecznych do projektów, szczegóły w zakładkach projektów. Więcej informacji tutaj

 

Projekt BAZA Akcji Zintegrowanej Animacji

Zapraszamy do uczestnictwa w Projekcie BAZA, w którym wspólnie z innymi organizacjami z Pragi Północ proponujemy szereg różnorodnych działań skierowanych do młodszych i starszych mieszkańców. Udział w Projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji tutaj.



Punkty konsultacyjne

W prowadzonych przez Stowarzyszenie KARAN punktach konsultacyjnych udzielane są bezpłatne porady oraz prowadzone konsultacje dla osób zmagających się z uzależnieniami, agresją, przemocą (uzależnieni oraz członkowie ich rodzin).

Więcej informacji o adresach placówek tutaj.