Siódma edycja ogólnopolskiej akcji POMÓŻ DZIECIOM GODNIE ŻYĆ

Akcja od samego początku jest związana ze środowiskiem artystycznym. Aktorzy, piosenkarze, muzycy, sportowcy wraz z wolontariuszami, wśród których dominuje młodzież, pomagają zebrać fundusze dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych KARAN. Za zebrane pieniądze kupowane są paczki żywnościowe dla dzieci z tych świetlic oraz ciepłe posiłki w ciągu roku.
Świetlice Stowarzyszenia KARAN to miejsca, o których same dzieci mówią: Tu mamy ciepłą zupę i miłość. Świetlice te powstają w całej Polsce w tzw "trójkątach bermudzkich". Dzieci w tych środowiskach często mają do wyboru świetlicę lub gangi czy też "małą dilerkę".
Z Akcją związywali się znani aktorzy najpierw przez Biuro promocji ZASP: Ewę Florczak i Małgorzatę Rożniatowską, orędownikiem akcji na rynku muzycznym stali się Danuta Błażejczyk, która na każdą Akcję przyprowadzała coraz więcej znanych piosenkarzy oraz Julita i Paula Sokołowskie dzięki którym nie brakuje w Akcji i muzyków, wśród sportowców ideę pomocy dla świetlic KARAN nieustannie szerzy Grzegorz Skrzecz.
Podczas ostatnich Akcji rekordowe sumy wśród aktorów zebrali: Karolina Muszaklak, Olga Bończyk, Grzegorz Skrzecz, Robert Kudelski, Wojtek Medyński, Andrzej Nejman.
Bez młodych wolontariuszy sami artyści niewiele będą mogli pomóc dzieciom. Wszyscy oni przyłączają się wraz z nami do prośby o jak najszersze rozpropagowanie idei "Pomóż dzieciom godnie żyć" wśród harcerzy, grup oaz owych, w szkołach. Dzięki temu nie tylko ofiarujemy ciepłe posiłki i godność potrzebującym dzieciom ale sprawimy, że świat będzie radośniejszy i lepszy.
W roku 2001 zainicjowaliśmy zapraszanie dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych i dzieci niepełnosprawnych na zabawę z aktorami, piosenkarzami i sportowcami na zakończenie każdej Akcji. Dzięki temu wiemy, że dzieci te otrzymują coś więcej niż ciepły posiłek: otrzymują wiarę, że są ważne i kochane, że ich los nie jest obojętny tak wielu ludziom.
Siódma akcja trwać będzie od 23 marca do 13 kwietnia na terenach hal należących do sieci Metro (Makro, Real, Ml, Praktiker, Media Markt)
Podczas wszystkich tych dni będą kwestować wolontariusze wraz z artystami w tych dniach Akcję będą wspierać osobiście i poprzez media min: Anna Korcz, Paulina Holtz, Magdalena Stużyńska, Grażyna Wolszczak, Daria Trafankowska, Dorota Roqueplo, Danuta Błażejczyk, Julita i Paula Sokołowskie, Olga Bończyk, Karolina Muszalak, Olga Borys, Wanda Kwietniewska, Kaja Paschalska, Joanna Lewandowska, Sylwia Wysocka, Magdalena Dąbrowska, Andrzej Nejman, Marek Włodarczyk, Robert Kudelski, Grzegorz Skrzecz, Artur Barciś, Alek Mikołajczak, Grzegorz Skrzecz, Wojciech Brzozowski.