Po raz drugi Stowarzyszenie "Karan" oraz Wałeckie Centrum Kultury zorganizowały w Wałczu obchody Świtowego Dnia AIDS. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem "HIV nie wybiera. Ty możesz". Kilka tygodni przed obchodami ogłosiliśmy konkurs plastyczny na plakat. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni, a ich prace zaprezentowaliśmy na wystawie podczas obchodów w Wałczu.
Wałeckie Towarzystwo Muzyczne oraz goście z Piły przygotowali występy muzyczne. Wystąpili m.in. Bodar i Witek z nową piosenką pt. "Bez nałogów". Wiersz pod tym samym tytułem zadeklamowała Ewa. Pani Włodarczyk - Załęska, pedagog z ZS nr 3 w Wałczu przygotowała prelekcję na temat AIDS. Z informacjami na temat wirusa HIV można było się również zapoznać dzięki lekturze kwartalnika KARAN oraz pozostałych publikacji prezentowanych podczas imprezy. Zainteresowani mogli obejrzeć film związany z tematyką AIDS prezentowany przez szkołę R-CKU z Wałcza oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez M. Rojek.
W tym miejscu szczególne podziękowania chciałbym złożyć sponsorom obchodów Światowego Dnia AIDS w Wałczu. Dzięki ich pomocy mogliśmy zrealizować tak ważną imprezę.


Adrian Zalewski