Lokalna TV internetowa w Grudziądzu

W dniu 2 marca 2013 roku w Grudziądzu w Auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Profilaktyki i Rehabilitacji Uzależnień „Razem w działaniu. Wyzwania i zadania.”

http://www.youtube.com/watch?v=PJ1id0IGrcs

TVN 24

Program "Czarno na białym"

Przez trawkę stracili połowę życia.

29 lutego w TVN24 w programie "Czarno na białym" poświęconym skutkom zażuywania marihuany przez młodzież wystąpili przedstawiciele Stowarzyszenia KARAN na co dzień pracujący z uzaleznionym i ich rodzinami.

 

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/przez-trawke-stracili-polowe-zycia,303201.htm

 

TVP, I PR

Program "Pytanie na śniadanie"

Sprawdź czy Twoje dziecko nie zażywa narkotyki.

 

23 stycznia 2013 roku Pani Dorota Szczesna , pedagog prowadzący Grupy Wsparcia dla Rodziców Uzależnionych Dzieci w Stowarzyszeniu KARAN była gościem programu „Pytanie na śniadanie”. W programie dyskutowano o szkodliwych skutkach zażywania marihuany oraz  na jakie sygnały powinni zwrócić rodzice, bliscy , które należałoby uznać za alarmujące

 

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/sprawdz-czy-twoje-dziecko-nie-zazywa-narkotykow/9841161

 

Radio Plus 96,5 FM,

Audycja Miry Jankowskiej "KOCHAJ i RÓB CO CHCESZ CZYLI MISTRZOWSKA AKADEMIA MIŁOŚCI" 

 

11 listopada 2011 roku przedstawiciele KARANu brali udział w audycji poświęconej zjawisku agresji, rozmawiano o tym jak sobie z nią radzić. Przestawiciele Stowarzyszenia KARAN byli gośćmi w Radio Plus audycji Miry Jankowskiej "KOCHAJ I RÓB CO CHCESZ, CZYLI MISTRZOWSKA AKADEMIA MIŁOŚCI". Gośćmi audycji byli Agnieszka Kowalczyk, psycholog, Dorota Szczęsna, pedagog ze Stowarzyszenia KARAN.

 

Audycja do posłuchania

http://warszawa.radioplus.pl/Program/Pasmo-wspolne/KOCHAJ-I-ROB-CO-CHCESZ-CZYLI-MISTRZOWSKA-AKADEMIA-MILOSCI/Audycja-13.11.2011

 

Program "Miasto kobiet" w TVN Style Audycja "Przemoc domowa i dzieci-narkomani "

 

18.04.2012  programu "Miasto kobiet" w TVN Style  były kobiety, którym narkotyki odebrały dzieci, między innymi uczestniczki Grup Wsparcia Stowarzyszenia KARAN. Mówiły o trudnej drodze wychodzenia z uzależnienia i współuzależnienia, o przemianach zachodzących w ich rodzinach, o odnalezieniu samej siebie dzięki terapii.

 

Audycja można obejrzeć w TVN Style 

http://www.tvnstyle.pl/news/8711/view

 

Audycja "Nocne czaty" w Polskim Radiu „Czwórka” pt. Ludzkie przemiany.

8.04.2012r. w Audycji "Nocne czaty" w Polskim Radiu „Czwórka” pt. Ludzkie przemiany brali udział przedstawicielie Stowarzyszenia KARAN. Gośćmi byli ks. dr Bronisław Paweł Rosik, były pacjent jednego z ośrodków leczenia uzależnień i jego mama. Leczenie uzależnienia drogą do przemiany całej rodziny.

 

audycja do posluchania

 

http://www.polskieradio.pl/37/230/Artykul/581755,Ludzkie-przemiany

 

Kampania "Pomóż dzieciom godnie żyć" 

 W realizowanej od 2001 roku akcji "Pomóż dzieciom godnie żyć" wzięło udział ponad 1500 wolontariuszy oraz ponad 150 aktorów, sportowców, dziennikarzy, piosenkarzy, artystów. Zostało zorganziowanych 13 edycji . W ramach akcji "Pomóż dzieciom godnie żyć" aktorzy, piosenkarze nagrali piosnkę promującą kampanię "Tyle dobra ile w nas nadziei..."

Celem akcji było zbieranie środków finansowych na działalność świetlic i placówek opiekuńczo - wychowawczych Stowarzyszenia KARAN. W całej Polsce funkcjonuje 14 takich placówek, na co dzień udzialana jest pomoc ponad 400 dzieciom (pomoc w odrabianiu lekcji, ciepły posiłek, zajęcia i warsztaty).

 


 

Kampania "Walcz z agresją. Zacznij od siebie"

Kampania zorganizowana byla od października 2004 roku do października 2005 roku. Za strategię komunikacyjną i materiały PR odpowiedzialna była  GruppaOgilvy66.

Partnerami medialnymi kampanii byli: TVP SA, MTV Polska, MTV Classic, Telewizja Vectra, Telewizja DAMI, Telewizja Wrocław, Telewizja Białystok, Telewizja Suwałki, Żarska Telewizja Kablowa TeleŻet, Radio BIS, Tok FM, Radio VIA, Radio Centrum w Rzeszowie, Radio Centrum w Kaliszu, Radio Plus - Radom, Victor Gimnazjalista, Gazeta Szkolna, portal NGO, portal edukacyjny eduForum.pl, kwartalnik KARAN, Gruppa66Ogilvy, Ogilvy Public Relations Worldwide, Agencja A2 - advertising & marketing.

Celem kampanii było promowanie Metody Trening Zastępowania Agresji TZA - ART, prospołecznych zachowań i kształtowania kompetencji spolecznych wśród dzieci i młodzieży

 


 

WARSZTATY "Trening Zastępowania Agresji"

 

Trening Zastępowania Agresji TZA - ART to metoda znana i stosowana w wielu krajach na całym świecie. Została wdrożona w ponad 22 krajach m.in. w Szwecji, gdzie jest realizowana przez Trenerów organizacji OASIS.