Łagiewniki, 11 listopada 2016 r.

                                      

W tym szczególnym Roku Miłosierdzia, rodzice ze Światowej Róży Różańca Rodzin i Rodziców Dzieci Uzależnionych zgromadzili się w Łagiewnikach, aby za wstawiennictwem Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i za wielki dar, jakim jest wspólna modlitwa różańcowa. Przyjechały rodziny z Bełchatowa, Kalisza, Radomia i Warszawy.

Siostry ugościły nas w swoim domu, abyśmy nabrali sił po trudach podróży. Zwiedzaliśmy muzeum i sanktuarium św. Jana Pawła II – miejsce pełne pamiątek związanych z życiem tego wielkiego Polaka.  

 Kolejnym punktem spotkania była konferencja Księdza Pawła, w której poruszył temat wzajemnego przebaczenia, jako fundamentu w budowaniu relacji z drugim człowiekiem. Podkreślił rolę Nadziei, która pomaga pogodzić się z tym, czego nie można zmienić oraz dodaje siłę cierpieniu i wreszcie daje odwagę, by zmieniać to, co zmienić można.

Podczas mszy świętej sprawowanej przez Księdza Pawła poleciliśmy opiece Pana Boga osoby uzależnione, rodziny, pacjentów leczących się w ośrodkach Stowarzyszenia KARAN, terapeutów, prosiliśmy o pokój wieczny dla zmarłych z naszych rodzin i przyjaciół. 

 O godzinie 15. 00 pomodliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Św. Józefa, przy relikwiach siostry Faustyny.  Na koniec Siostry, po raz kolejny, zaprosiły nas do swojego domu, gdzie mogliśmy świętować przy wspólnym stole.

Niech ten czas będzie dla nas czytelnym znakiem, że trudna praca nad sobą, nad odbudowywaniem relacji rodzinnych nie musi być wielkim ciężarem, i z pewnością  przyniesie dobre owoce, jeśli zawierzymy to wszystko, za wstawiennictwem Matki Bożej, Panu Bogu.