Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży – Wyjazdowe Lato 2012 - II edycja (1175) –

„Letnia Akademia Rozwoju”

 

Zadanie współfinansowane przez Urząd Miasta Wrocławia

 

 

Na przełomie lipca i sierpnia dla wychowanków Świetlicy Środowiskowej KARAN mieszczącej się przy ul. Skoczylasa 8 we Wrocławiu został zorganizowany wyjazd wakacyjny do Ustronia Morskiego w ramach zadania publicznego: Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży – Wyjazdowe Lato 2012 - II edycja (1175) – „Letnia Akademia Rozwoju”.

 

 

W trakcie wyjazdu dzieci i młodzież brała udział w różnorakich i ciekawych warsztatach tj.w zajęciach profilaktycznych, zajęciach ekologicznych oraz w zajęciach sportowych. Wolny czas spędzali na plaży, grając w piłkę plażową, kąpiąc się w morzu oraz puszczając latawca, a także grając w piłkę nożną i siatkówkę na pobliskim Orliku. Ponadto uczestnicy wyjazdu zachęcani byli do wzięcia udziału w przeróżnych konkursach kolonijnych np. „Najlepsza nazwa pokoju”, „Najładniejsza rzeźba z piasku”, „Konkurs czystości”.

 

 

 Wśród licznych atrakcji zorganizowane zostało wyjście do Parku Linowego, gdzie uczestnicy mogli spróbować swoich sił na trasach dostosowanych do ich wieku i możliwości. Innego dnia wychowankowie wraz z wychowawcami udali się do Aqua Parku, gdzie pomimo braku słonecznej pogody, mogli spędzić aktywnie czas i bawić się w wodzie. W ramach poznawania okolicznych atrakcji turystycznych koloniści mieli możliwość zwiedzenia Latarni Morskiej znajdującej się w Gąskach, do której udali się Turystyczną Kolejką „Ciuchcią”.

 

 

Nadrzędnym rezultatem projektu jest zagwarantowanie naszym wychowankom bezpiecznej i atrakcyjnej możliwości spędzenia wolnego czasu w okresie wakacji. Ponadto efektem projektu jest wzbogacenie wiedzy i świadomości na temat uzależnień oraz trenowanie umiejętności rozpoznawania własnych potrzeb i zaspokajania ich w sposób alternatywny do zażywania środków zmieniających świadomość. Jednocześnie osiągniętym celem jest zintegrowanie grupy, ukształtowanie postaw prospołecznych, rozwój fizyczny, poprawienie sprawności i kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.