W dniu 20.07.2012 dzieci biorące udział w programie „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY” wzięły udział w wycieczce do JuraParku w Bałtowie. Plan wycieczki był bardzo napięty, ponieważ braliśmy udział w wielu atrakcjach.

Zwiedzanie JuraParku rozpoczęliśmy od warsztatów „Płukania złota”. W trakcie warsztatów mieliśmy możliwość dowiedzenia się czym jest złoto, w jakich występuję postaciach a także poznać technikę „płukania złota”.

Następnie odbyliśmy podróż tratwami rzeką Kamienną gdzie od lokalnych flisaków poznaliśmy historię, legendy związane z Bałtowem i okolicami. Kolejne atrakcje; Oceanarium, zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem coraz bardziej przenosiły nas do epoki dinozaurów. Żeby na chwilę powrócić do dnia dzisiejszego z dalekiej epoki dinozaurów mieliśmy możliwość skorzystania z atrakcji Parku Rozrywki, który przysporzył nam wielu emocji. Na chwilkę mogliśmy ochłonąć przy obiedzie i deserze. Polecamy gofry w Bałtowie. Po zebraniu sił i energii odbyliśmy podróż wśród zwierząt. W Zwierzyńcu poznaliśmy życie i obyczaje; Emu, Jaka, Kóz, Lam i innych zwierząt, które nie bały się nas i podchodziły do autobusu. Naszą podróż po JuraParku zakończyliśmy filmem „Noc w Muzeum” w Kinie 5D.

Wycieczka  była dla nas bardzo dużym przeżyciem, oprócz wspaniałych wspomnień przywieźliśmy ze sobą również piękne pamiątki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Fundacji PKO BP, która finansuje realizację programu „MULTIMEDIALNI ODKRYWCY”.