Gościniec Wiecha to enklawa kultury ludowej wsi polskiej. To urokliwe miejsce położone we wsi Kawęczyn zaledwie 30 km na południe od Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi. Waśnie tu, 25 czerwca została zorganizowana integracyjna wycieczka dla uczestników programu "Akademia Twórczej Aktywności", "Promocja Zdrowego Myślenia" i Programu "Arsenał Warszawa". W sumie było 60. uczestników ! 

  

 

Do dyspozycji gości w Gościńcu Wiecha są: stara zagroda chłopska z izbą etnograficzną, w której wypiekany jest chleb, dwa stuletnie wiatraki, kapliczka, młyn wodny, przestronne drewniane wiaty biesiadne (mieszczące 800 osób), kuźnia i stajnie ze zwierzętami. Rozległy, oświetlony i ogrodzony teren Gościńca oferuje gościom niezliczone rozrywki: skansen, tereny leśne z danielami, stawy rekreacyjne, padok do jazdy konnej, boiska sportowe. Program pobytu obejmował: powitanie chlebem i solą, przejażdżkę wozem konnym, zwiedzanie skansenu, prelekcję na temat życia i pracy na wsi, wypiek chleba w piecu chlebowym, poczęstunek (ciasto i herbata), ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz spacery po lesie i nad stawem.

 


 

Jak było...

Gdy wybiła godzina 9.00, dnia 25 czerwca dzieci ze świetlicy na Targowej 59, Targowej 15, młodzież biorąca udział w Programie Arsenał Warszawa oraz osoby starsze z Akademii Twórczej Aktywności i Złotego Wieku pojechali na wycieczkę do Skansenu w miejscowości Gościniec-Wiecha.

więcej...