Międzynarodowe Centrum Treningu Zastępowania Agresji (ICART) zostało powołane przez prof. Arnolda Goldsteina podczas konferencji w Malmo, w 2001 (w którym brało udział 800 uczestników z całego świata). Podczas konferencji ustalono także standardy szkoleniowe Treningu Zastępowania Agresji. Międzynarodowe Centrum Treningu Zastępowania Agresji (ICART) czuwa nad przestrzeganiem standardów szkoleniowych oraz promowaniem Treningów Zastępowania Agresji TZA – ART. ICART zrzesza specjalistów i naukowców o wielostronnym wykształceniu, są to m.in.: psychologowie, socjologowie, pedagodzy, nauczyciele, osoby zajmujące się zapobieganiem przestępczości, działacze społeczni.

Główne cele ICART to: wymiana doświadczeń i informacji między trenerami, doskonalenie jakości usług w zakresie treningów, propagowanie Metody ART na całym świecie. Dla osiągnięcia tych celów ICART organizuje konferencje, rozpowszechnia gazetę informacyjną – „The ICART Communicator” oraz organizuje szkolenia trenerów w czteropoziomowym bloku szkoleń: Praktykant, Trener, Master Trener i Superwizor.

ICART jest zarządzany przez 16 osób tworzących zarząd. Są to specjaliści z dziedziny m.in.: psychologii, socjologii zapobiegania agresji oraz kształtowania umiejętności prospołecznych z całego świata (USA, Szwecja, Wielka Brytania, Kanada). Na czele ICART stoi Rune Nensen –który piastuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Rune Nensen wspólnie z Prof. Arnoldem Goldsteinem byli założycielami ICART. ICART jest organizacją, która wciąż się rozwija.

Trening Zastępowania Agresji powstawał sukcesywnie podczas dziesięcioleci jako otwarty proces pedagogiczny. ART jest rezultatem badań i prac przeprowadzonych przez wielu naukowców. Są to między innymi:

- prof. Eve Fiendler -Trening Kontroli Złości;

- John Gibbs i Lawrance Kohlberg - Trening Wnioskowania Moralnego;

- Arnold P. Goldstein  - Trening Umiejętności Prospołecznych ;

 Profesor Arnold P.Goldstein wraz ze współpracownikami opracował program ART stosowany w pracy z osobami, które nie miały odpowiednich wzorców i nie nauczyły się satysfakcjonującego życia w domu, szkole, społeczeństwie. Trening Zastępowania Agresji składa się z trzech komponentów. Obecnie poszerzono go o kolejnych siedem, które można realizować w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (np. Trening Empatii, Trening Współpracy, Trening Rozwiązywania Problemów). Wszystkie komponenty składają się na program PEACE CURRICULUM.

Zgodnie z oczekiwaniami prof. Arnolda Goldsteina oraz jego współpracowników, TZA – ART jest metodą powszechną, to znaczy sprawdza się w leczeniu różnych grup społecznych – dorosłych, młodzieży, dzieci. Co więcej metody te przynoszą świetne rezultaty w leczeniu osób z różnymi problemami i zaburzeniami np.:, agresja, kłopoty w nawiązywaniu więzi społecznych ich utrzymywaniu. Zgodnie z wolą autorów Trening do chwili obecnej stale się rozwija, nieprzerwanie prowadzone są też badania naukowe.

Jest twórcą Treningu Zastępowania Agresji, który wykorzystuje się w wielu krajach na całym świecie. W maju 2001 roku prof. Arnold Goldstein powiedział: „jeśli ART w 2010 będzie tym samym, co ART w 2000, to byłbym bardzo nieszczęśliwym człowiekiem”. Rune Nensen – dyrektor ICART’u twierdzi, iż „Znaczenie tych słów jest bardzo jednoznaczne. ART musi się rozwijać, ewaluować. Zadanie to wymaga zaś pedagogicznych ćwiczeń i wsparcia naukowców.

Program ART opiera się na stabilnych działaniach naukowych. Ci, którzy wdrażają ART, mają za zadanie rozwijać podstawowy program ART, tak jak to uczyniła prof. Sara Salomon.

Na czele ICART stoi Rune Nensen, który piastuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Rune Nensen wspólnie z Prof. Arnoldem Goldsteinem byli założycielami ICART.

Współpraca KARAN- u z organizacją ICART ma swoją długoletnią tradycję. Przedstawiciele Zarządu ICART gościli na Międzynarodowych Konferencjach TZA – ART „Stop Przemocy” w Warszawie (m.in. Marc Amendola, Bob Oliver, Aaron Gregory, Eva L.Feindler, Rune Nansen, Garbis Sarafian Nikolai Hammstein, Sara Salmon, Knut Gunderson, Robert Calame). Katolicka Fundacja Pomocy Osobom Uzależnionym i dzieciom KARAN jest członkiem Międzynarodowego Centrum Treningu Zastępowania Agresji  ICART. W dniu 23 marca br. w skład Zarządu Międzynarodowego Centrum Treningu weszli także dwaj przedstawiciele z Polski z Fundacji KARAN – ks. dr Bronisław Paweł Rosik oraz Barbara Rozmus.