·       Marihuana to narkotyk … (Program „Ocaleni TVP” 09.05.2019 r.)

posłuchaj …

 

·       W jaki sposób można pomóc najbliższym – trwającym w uzależnieniu od narkotyków (i nie tylko) … (Program „Ocaleni TVP” 09.05.2019 r.)

posłuchaj …


·       „Uzależnienie to choroba …” – Magdalena opowiada swoją historię związaną z walką o życie swojego uzależnionego syna. (Program „Ocaleni TVP” 11.04.2019 r.)   

posłuchaj …

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=856385104706381&id=446757135741592

 

·       Rodzic w życiu dziecka - pozwól dziecku być dzieckiem …  (Program „Ocaleni TVP” 11.04.2019 r.)

posłuchaj …

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2253733678200895&id=446757135741592


·       Wiele lat kłótni, mnóstwo raniących słów i zachowań. Czy ta historia może się dobrze skończyć? Było to możliwe tylko dzięki wieloletniej terapii dla rodziców mających dzieci narkomanów. W tym przypadku udało się napisać szczęśliwe zakończenie. (Reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej „Inne zakończenie”, Polskie Radio Trójka, 27.03.2019 r.)

posłuchaj …


·       Pierwszy raz zapalił marihuanę w wieku 11 lat … (Audycja Katarzyny Błaszczyk „Dwie twarze”, Polskie Radio Trójka, 21.03.2019 r.)

posłuchaj …

·       Zabawa, zabawa … skutki uzależnienia (Audycja „Rachunek myśli”, Polskie Radio Dwójka, 12.01.2019 r.)

posłuchaj …·       Na rozstaju dróg … uzależnienia XXI wieku (Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza „Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja”, Polskie Radio 24, 09.06.2018 r.)   

posłuchaj …·       ·       Czy można odbić się od dna? - O swoim uzależnieniu i trudnej drodze powrotu do zdrowia opowiada Ania (wywiad przeprowadzony przez Łukasza Jakóbiaka w talk-show 20m2, 21.01.2018 r.)

posłuchaj …·       Dlaczego Stowarzyszenie KARAN ma ręce pełne roboty? Na to pytanie odpowiadają terapeutki z Ośrodka Leczenia Uzależnień dla Młodzieży w Warszawie „Dom w Pół Drogi” na warszawskiej Pradze (Radio dla Ciebie, program Religie, 20.01.2019 r.)  

posłuchaj …

 

·       Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN ma już 25 lat. Gośćmi Agnieszki Lipki w Radiu dla Ciebie były Bożena Bereda – przewodnicząca zarządu głównego, Anna Chlebna – psycholog, kierownik ośrodka leczenia uzależnień dla młodzieży w Warszawie, Dorota Szczęsna – specjalista terapii uzależnień, oraz Dorota i Agnieszka (Radio dla Ciebie, program Religie, 09.04.2018 r.)

posłuchaj …


·       Wydobyci z narkotykowego piekła … Wigilia w Ośrodku Leczenia Uzależnień dla Młodzieży w Warszawie (Salve TV 19.12.2017 r.)

obejrzyj …


·       Początki Stowarzyszenia KARAN – rozmowa z panią Bożeną Bereda – przewodniczącą Zarządu Głównego, panią Anną Chlebna – kierownikiem Ośrodka Leczenia Uzależnień dla Młodzieży w Warszawie „Dom w Pół Drogi” na warszawskiej Pradze oraz panią Agnieszką rodzicem z grupy wsparcia (Radio Warszawa, 25.10.2017 r.)

posłuchaj …·       O uzależnieniu, po czym poznać, że dziecko zażywa narkotyki, dopalacze, w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej (09.10.2015 r.), rozmawiają przedstawicielki Stowarzyszenia KARAN.

 posłuchaj …·       Życiowe przemiany – o trudnej drodze wychodzenia z uzależnienia … (Program 4 Polskiego Radia – „Nocne Czaty” 08.04.2012 r.)

posłuchaj …


·       Lokalna TV internetowa w Grudziądzu

W dniu 2 marca 2013 roku w Grudziądzu w Auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Profilaktyki i Rehabilitacji Uzależnień „Razem w działaniu. Wyzwania i zadania.”

http://www.youtube.com/watch?v=PJ1id0IGrcs


·       TVN 24 - Program "Czarno na białym" Przez trawkę stracili połowę życia.

29 lutego w TVN24 w programie "Czarno na białym" poświęconym skutkom zażywania marihuany przez młodzież wystąpili przedstawiciele Stowarzyszenia KARAN na co dzień pracujący z uzależnionymi i ich rodzinami.

 

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/przez-trawke-stracili-polowe-zycia,303201.htm

 

·       TVP, I PR - Program "Pytanie na śniadanie" Sprawdź czy Twoje dziecko nie zażywa narkotyki.

 23 stycznia 2013 roku Pani Dorota Szczesna , pedagog prowadzący Grupy Wsparcia dla Rodziców Uzależnionych Dzieci w Stowarzyszeniu KARAN była gościem programu „Pytanie na śniadanie”. W programie dyskutowano o szkodliwych skutkach zażywania marihuany oraz  na jakie sygnały powinni zwrócić rodzice, bliscy , które należałoby uznać za alarmujące

 

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/sprawdz-czy-twoje-dziecko-nie-zazywa-narkotykow/9841161

 

·       Radio Plus 96,5 FM - Audycja Miry Jankowskiej "KOCHAJ i RÓB CO CHCESZ CZYLI MISTRZOWSKA AKADEMIA MIŁOŚCI"

 11 listopada 2011 roku przedstawiciele KARANu brali udział w audycji poświęconej zjawisku agresji, rozmawiano o tym jak sobie z nią radzić. Przestawiciele Stowarzyszenia KARAN byli gośćmi w Radio Plus audycji Miry Jankowskiej "KOCHAJ I RÓB CO CHCESZ, CZYLI MISTRZOWSKA AKADEMIA MIŁOŚCI". Gośćmi audycji byli Agnieszka Kowalczyk, psycholog, Dorota Szczęsna, pedagog ze Stowarzyszenia KARAN.

 

Audycja do posłuchania

http://warszawa.radioplus.pl/Program/Pasmo-wspolne/KOCHAJ-I-ROB-CO-CHCESZ-CZYLI-MISTRZOWSKA-AKADEMIA-MILOSCI/Audycja-13.11.2011

 

·       Program "Miasto kobiet" w TVN Style Audycja "Przemoc domowa i dzieci-narkomani"

 18.04.2012  programu "Miasto kobiet" w TVN Style  były kobiety, którym narkotyki odebrały dzieci, między innymi uczestniczki Grup Wsparcia Stowarzyszenia KARAN. Mówiły o trudnej drodze wychodzenia z uzależnienia i współuzależnienia, o przemianach zachodzących w ich rodzinach, o odnalezieniu samej siebie dzięki terapii.

 

Audycja można obejrzeć w TVN Style 

http://www.tvnstyle.pl/news/8711/view

 

·       Kampania "Pomóż dzieciom godnie żyć"

 W realizowanej od 2001 roku akcji "Pomóż dzieciom godnie żyć" wzięło udział ponad 1500 wolontariuszy oraz ponad 150 aktorów, sportowców, dziennikarzy, piosenkarzy, artystów. Zostało zorganziowanych 13 edycji . W ramach akcji "Pomóż dzieciom godnie żyć" aktorzy, piosenkarze nagrali piosnkę promującą kampanię "Tyle dobra ile w nas nadziei..."

Celem akcji było zbieranie środków finansowych na działalność świetlic i placówek opiekuńczo - wychowawczych Stowarzyszenia KARAN. W całej Polsce funkcjonuje 14 takich placówek, na co dzień udzialana jest pomoc ponad 400 dzieciom (pomoc w odrabianiu lekcji, ciepły posiłek, zajęcia i warsztaty).

 


 

·       Kampania "Walcz z agresją. Zacznij od siebie"

Kampania zorganizowana byla od października 2004 roku do października 2005 roku. Za strategię komunikacyjną i materiały PR odpowiedzialna była  GruppaOgilvy66.

Partnerami medialnymi kampanii byli: TVP SA, MTV Polska, MTV Classic, Telewizja Vectra, Telewizja DAMI, Telewizja Wrocław, Telewizja Białystok, Telewizja Suwałki, Żarska Telewizja Kablowa TeleŻet, Radio BIS, Tok FM, Radio VIA, Radio Centrum w Rzeszowie, Radio Centrum w Kaliszu, Radio Plus - Radom, Victor Gimnazjalista, Gazeta Szkolna, portal NGO, portal edukacyjny eduForum.pl, kwartalnik KARAN, Gruppa66Ogilvy, Ogilvy Public Relations Worldwide, Agencja A2 - advertising & marketing.

Celem kampanii było promowanie Metody Trening Zastępowania Agresji TZA - ART, prospołecznych zachowań i kształtowania kompetencji spolecznych wśród dzieci i młodzieży

 


 

·       WARSZTATY "Trening Zastępowania Agresji"

Trening Zastępowania Agresji TZA - ART to metoda znana i stosowana w wielu krajach na całym świecie. Została wdrożona w ponad 22 krajach m.in. w Szwecji, gdzie jest realizowana przez Trenerów organizacji OASIS.