W 2018 r. realizowany był projekt „Młodzi, Wolni, Świadomi, Bezpieczni”.
Program skierowany jest do osób znajdujących się w grupie ryzyka związanej z popełnianiem zachowań o charakterze przestępczym lub/i osób, które dopuściły się czynów karalnych i ich najbliższego otoczenia.
Główną grupą docelową oddziaływań projektowych są osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych i od czynności, w tym osoby dorosłe, dzieci i młodzież oraz ich bliscy.
Prowadzone oddziaływania koncentrują się na wzmacnianiu psychospołecznych czynników przeciwdziałających powstaniu lub nasileniu zachowań o charakterze przestępczym, ze szczególnym uwzględnieniem wzmacniania kompetencji społecznych osób uzależnionych oraz wzmacniania kompetencji wychowawczych, w tym motywowanie bliskich do zmiany nawyków, zwyczajów, także związanych z zażywaniem alkoholu.
Głównym celem programu jest przeciwdziałanie przestępczości, wzmacnianie sieci pomocy ofiarom przestępstw oraz przeprowadzenie akcji informacyjnej w postaci druku broszur psychoedukacyjnych.
Projekt obejmuje działania:
· wsparcie psychologiczne
· interwencje kryzysowe
· porady prawne
· coaching rodzinny
· turnusy terapeutyczne
· warsztaty umiejętności społecznych, wychowawczych
· Trening Zastępowania Agresji
Trening Zastępowania Agresji jest programem wielostronnej interwencji skierowanej na zmianę zachowania osób niedostosowanych społecznie. Metoda ART doskonale sprawdza się w szeroko rozumianej profilaktyce społecznej zarówno jako oferta nauczenia jego odbiorców postaw i zachowań społecznych jak i jako metoda diagnostyczno - terapeutyczna do naprawy zaburzonych relacji rodzinnych.
BROSZURY PSYCHOEDUKACYJNE – co powinieneś wiedzieć na temat:
· uzależnienia i współuzależnienia
· co to jest przemoc i agresja
· jak postępować ze sprawcą przemocy
· prawo a narkotyki i przemoc
· gdzie szukać pomocy
ZAPOZNAJ SIĘ !!!
uzależnienia behawioralne:
„BEhaviorACTIVE część 1” - czytaj
uzależnienia od substancji psychoaktywnych:
„BEhaviorACTIVE część 2” - czytaj