***

    Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN                                                                             

Warszawa, 09.03.2022 r.

 

Zaproszenie do współpracy

 

Zapraszamy do współpracy studentów IV, V roku psychologii oraz absolwentów psychologii. Poszukujemy osób chętnych do prowadzenia interwencji kryzysowych, wsparcia psychologicznego w języku ukraińskim lub rosyjskim dla osób dotkniętych kryzysem uchodźczym. 

Współpraca w ramach wolontariatu, praktyk.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy: marta.kulesza@karan.pl lub telefoniczny 502 938 428.

 

Marta Kulesza - Członek Zarządu Głównego

***

 

POMOC DLA RODZIN Z UKRAINY 

Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla dwóch rodzin z Ukrainy, które od 5 marca znalazły schronienie w Ośrodku Stowarzyszenia w Bogucinie. Rodziny te pochodzą ze zbombardowanego Żytomierza. Są to dwie Panie wraz ze swoimi dziećmi - chłopcem 15 lat, dziewczynkami 14 i 8 lat.

Prosimy o wsparcie finansowe oraz rzeczowe. Osoby te zabrały ze sobą niewiele rzeczy. Potrzebne są kosmetyki, środki czystości, żywność o przedłużonym terminie ważności, itp.

Pamiętajmy, że Oni nie potrzebują naszej litości tylko wsparcia.

Środki pieniężne można przekazać na konto:

Katolicka Fundacja Pomocy Osobom Uzależnionym i Dzieciom KARAN

ALIOR Bank 20 2490 0005 0000 4530 7288 8917

Z dopiskiem DAROWIZNA-POMOC

 

"Z serca do serca"

***

UWAGA POMOC DLA UKRAINY  !!!       

Szanowni Państwo

Informujemy, że Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan we wszystkich placówkach medycznych - Poradniach oraz placówkach stacjonarnych realizować będzie świadczenia medyczne dla Osób przybywających z Ukrainy zgodnie z zasadami podanymi przez MZ oraz MSWiA.

W prowadzonych przez Stowarzyszenie Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia Dziennego planujemy prowadzenie poradnictwa dla dzieci i rodziców oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. Prowadzone będzie rozdawnictwo niezbędnych do bieżącej egzystencji art. spożywczych, odzieży, podręczników, środków czystości, art. medycznych itp. Na bieżąco uruchamiać będziemy zbiórki w/w materiałów.

Aktualnie naszą uwagę i pomoc chcemy skierować do osób najbardziej potrzebujących i najbardziej zagrożonych, które przebywają na terenie Ukrainy, w miejscach bezpośredniego zagrożenia najazdem wojsk rosyjskich, lub już znajdujących się pod obstrzałem agresora.

 Swoją pomoc chcemy skierować do osób organizujących pomoc w Pallotyńskich parafiach w Kijowie, Odessie, Żytomierzu i Lwowie.

Przybywają tam osoby, rodziny prosząc o schronienie. Trwa adaptowanie różnych pomieszczeń do celów noclegowych, schronienia przed nalotem. Trzeba codziennie realizować zakup żywności i środków higieny oraz medykamentów. W Żytomierzu zapowiedziano wyłączenie wody w miejskim wodociągu. Wiele osób wyjeżdża na wieś, lub opuszcza kraj, ale ci, którzy nie mają rodzin poza dużymi aglomeracjami, albo nie mogą wyjechać z Ukrainy muszą zostać w swoich miastach. Sytuacja jest dramatyczna, coraz więcej ludzi przybywa ze wschodu Ukrainy do Lwowa. Pozostawiają cały swój dobytek, uciekając przed wojną. Rodziny z dziećmi szukają pomocy. Pallotyni potrzebują środków, by organizować dla nich pomoc.  

Dlatego w ich imieniu prosimy każdego z Państwa o wsparcie. Liczy się każda złotówka.

Darowiznę pieniężną można przekazać na następujące konto bankowe:

Bank Pekao SA, nr:
44 1240 1095 1111 0010 3468 8020
kod SWIFT: PKO PL PW

 

Za pośrednictwem Fundacji Salvatti.pl można przekazać dary materialne dla potrzebujących Ukraińców i Uchodźców w Polsce. Można przekazać następujące rzeczy:

1.    Koce, śpiwory, poduszki, pościel

2.    Środki czystości i higieny

3.    Artykuły żywnościowe z długim terminem ważności

4.    Materiały opatrunkowe (bandaże, woda utleniona, spirytus salicylowy, plastry etc.)

5.    Popularne leki – środki przeciwbólowe, etc.

PROSIMY NIE PRZESYŁAĆ ODZIEŻY!

Warunki przekazywania darów:

Wszelkie paczki powinny być szczelnie zamknięte. 

Przesyłki o wadze do ~ 10kg proszę przesyłać na adres:

 

Fundacja Salvatti
ul. Wilcza 8
05-091 Ząbki
+22 771 51 29

W razie pytań proszę dzwonić na infolinię: +22 771 51 29 w godzinach pon-pt 8:00 -16:00

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie!

Zarząd Stowarzyszenia Karan

 ***

 

 „Слава Україні!”,   

„Chwała Ukrainie!”

„(…) patrz z ufnością w przyszłość. To jest właściwy czas! To jest czas nadziei i odwagi. Życzę, aby Ukraina mogła w pełni włączyć się do Europy, która powinna obejmować cały kontynent od Atlantyku do Uralu. Jak powiedziałem (…) nie może być »pokojowej Europy zdolnej do szerzenia cywilizacji bez osmozy i uczestnictwa różnych komplementarnych wartości«, które są typowe dla Wschodu i Zachodu”.

                                                                       Jan Paweł II

Przemówienie pożegnalne, Lwów, 27 czerwca 2001r.

 

***

KARAN- Murem za mundurem

Projekt jest efektem współpracy pacjentów leczących się z uzależnień w NZOZ Ośrodek Readaptacyjny dla Osób Uzależnionych w Radomiu. Inspiracją do jego stworzenia stała się aktualna sytuacja na wschodniej granicy naszego kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=hkH4pecsJBk

 

***