Od 18 marca do 9 kwietnia 2006r. na terenie hal Makro i Real miała miejsce XIII Edycja akcji POMÓŻ DZIECIOM GODNIE ŻYĆ.
Każdego dnia wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz świetlic socjoterapeutycznych Stowarzyszenia Karan, wśród nich młodzi ludzie ze szkół ponadpodstawowych, harcerze, pedagodzy, psychologowie, ludzie dobrej woli.

Akcję promował plakat z Katarzyną Cichopek, Magdaleną Górską i Januszem Tylmanem.

 

 

 

 

Akcję popularyzuje również utwór  „Nadzieja", do którego tekst napisał Janusz Onufrowicz, a Kuba Badach skomponował muzykę. Piosenkę wykonują: Kuba Badach, Magda Femme,  Monika Jarosińska, Ewa Ogórek, Olga Bończyk, Brygida Turowska-Szymczak, Zbyszek Bieniak, Anja Orthodox, Ewa Kuklińska, Wanda Kwietniewska, Damian Aleksander, Darek Malejonek i Danuta Błażejczyk.
Do piosenki powstał teledysk, który wyreżyserowała Patrycja Woy-Wojciechowska.

Artyści aktywnie włączyli się do akcji w następujące dni:

* 15 marca – konferencja prasowa reklamująca akcję (PAP ul. Bracka 6/8)
* 19 marca - Real Warszawa, Al. Krakowska – kwesta aktorów, występy
* 10 kwietnia - warszawski klub Arco - podsumowanie akcji z udziałem 600 dzieci,rozdawanie paczek, zabawy 

 

 więcej o akcji...


W niedzielę 19 marca 2006r. przez niespełna 2 godziny w hali Real
przy Al. Krakowskiej w Warszawie

 

Gwiazdy filmu, estrady i sportu

zebrały    4 270 zł   na żywność

dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych.

 

 

W tym dniu każda z gwiazd przygotowała jakąś niespodziankę: występ artystyczny, prezenty związane z serialem, zdjęcia opatrzyne autografem, kalendarze wizerunkami artystów, konkursy z nagrodami. Ogromne zainteresowanie wzbudziły nagrody przygotowane przez aktorów z zerialu "M jak Miłość". Zainteresowanie publiczności wzbudził również aktor Cezary Morawski wcielającego się w rolę Cezarego Zduńskiego, postaci, która w serialu już nie żyje. Inna aktorka z serialu, Magdalena Górska, zapewniała zgromadzonych fanów, że postać, w którą się wciela nie jest do końca zła, o czym będzie się można przekonać przy okazji kolejnych odcinków serialu.
Patrycja Markowska aby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dzieci sprzedawała na scenie chleb i układała wierszyki: „chleb dla dzieci kupić trzeba, aby znaleźć drogę do nieba”. Chleb od Patrycji szybko wykupili dziennikarze wspierający akcję.
Ola Woźniak i Kasia Glinka poprowadziły konkursy z wiedzy o serialu "Na dobre i na złe", a Rzecznik Praw dziecka Paweł Jaros rzeczowo przemawiał o potrzebach dzieci i ich prawie do godnego życia: "Musimy pomóc im uwierzyć, że mogą liczyć na dorosłych".
Prowadząca kwestę gwiazd - Marzanna Graff-Oszczepalińska - wystąpiła w rękawicach mistrza świata Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, który ma nadzieję, staną się one inspiracją do uprawiania sportu.

 

Wśród gwiazd pojawili się również: Małgorzata Rożniatowska, Sylwia Wysocka, Tigra, Anna Samusionek, Damian Aleksander, Piotr Rodowicz, Andrzej Błażejczyk, Alek Mikołajczak, Janusz Tylman, Dorota Bierkowska.


Zapraszamy również na strony:

www.kosciol.pl