6 – 11.08. 2018 r. Kraków - Częstochowa

Od ponad 25 lat Grupa KARAN pielgrzymuje do Domu Matki na Jasną Górę. Dawniej KARAN wędrował z pielgrzymką warszawską, ale w tym roku, po raz czwarty, wyruszył spod Wawelu. Tegoroczne hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Patronem Grupy jest, nie kto inny jak Święty Wincenty Pallotti, bo przecież przewodnikiem Grupy KARAN jest Pallotyn – ks. dr Bronisław Paweł Rosik (to Jego 43 pielgrzymka!), założyciel Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, pielgrzymował z posługą ks. Jerzy Bieńkowski SAC.   

Grupa KARAN pielgrzymując, daje żywe świadectwo nawrócenia i przemiany serc pokazując, że dzięki modlitwie i pracy nad sobą można odzyskać życie i wyrwać się z pęt uzależnienia. 

„To, co nas wyróżnia spośród innych grup, to wiara w to, że można zmienić życie, że można wyzwolić się z narkotyków i innych uzależnień oraz że można na nowo odbudować siebie i złączyć się z rodziną i Bogiem” – wyjaśnia Ksiądz Paweł.  

Grupa KARAN to dla wszystkich świadectwo hartu ducha, zdyscyplinowania, radości, dzielenia się nadzieją z innymi.  

więcej informacji ...


Świadectwo:

„To moja druga pielgrzymka w życiu. Patrząc na moje opuchnięte, pełne bąbli nogi, wiem że nie ostatnia. W zeszłym roku ruszając w drogę myślałam, że najważniejsze jest, żeby dotrzeć do Częstochowy, złożyć u stóp Madonny swoje intencje. Dziś wiem, że to jest ważne, bo ważny jest cel. Bez niego nie mamy motywacji do działania. Jednak w pielgrzymowaniu ważniejsza jest droga, to co przeżywamy, czujemy. Każdy dzień jest inny, odkrywa po kolei nasze słabości, ułomności, także i nasze mocne strony. Jestem wdzięczna za każdą konferencję i świadectwo. Dotknęły moją duszę do głębi i pomogły mi dokonać korekty w moim życiu. Mam świadomość tego, że to nie są rewolucyjne zmiany, ponieważ ja w swoim rozwoju posuwam się małymi krokami.

Pielgrzymka uświadomiła mi też, że nie wolno w rozwoju się zatrzymać, ani odwracać, bo maszerujący za tobą cię stratują. Wiem, że idąc wytrwale do przodu ciągnę za sobą moją rodzinę i otoczenie. Kiedyś nie uwierzyłam, gdy usłyszałam: „zmień siebie, a świat zacznie się zmieniać wokół ciebie”. Dziś mogę potwierdzić – to działa.” Ela


Grupa KARAN w mediach i prasie:

„W Bogu siła” – http://tv.niedziela.pl//site/film/2385


http://m.niedziela.pl/artykul/37278//Jasna-Gora-pielgrzymka-osob-uzaleznionych


Hetmanka wyciągnie dzieci na prostą – krakow.gosc.pl

https://krakow.gosc.pl/doc/4935039.Hetmanka-wyciagnie-dzieci-na-prosta/2


Tu też o nas piszą. 

http://m.niedziela.pl/artykul/37277//Ponad-8-tys-osob-dotarlo-w-38-Pieszej


Jesteśmy od 43 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=xiys9ri6GKs

 

Nie jesteś sam !!! Módl się z Nami !!! 

Dołącz do Światowej Róży Różańca Rodziców Dzieci Uzależnionych, Rodzin i Osób Uzależnionych !!!

http://swiatowarozarodzicow.com/